Antony tekent voor vijf jaar bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de komst van Antony afgerond. De Braziliaanse aanvaller zette zijn handtekening onder een contract voor vijf jaar, met een optie op nog een seizoen. De Engelse club van de nieuwe trainer Erik ten Hag betaalt 95 miljoen euro aan Ajax voor Antony. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Dinsdag meldden Ajax en Manchester United al dat ze een akkoord hadden bereikt over de transfersom. Daarvan gaat 20 procent naar São Paulo, de Braziliaanse club die Antony in 2020 voor 15,7 miljoen euro aan Ajax verkocht. De vleugelspits werd met Ten Hag als trainer twee keer kampioen met Ajax en groeide uit tot international van Brazilië.
"Voor mij en mijn ontwikkeling was het perfect om onder Ten Hag bij Ajax te voetballen", zegt Antony. "De manier waarop hij wil voetballen en zijn coaching brengen het beste in mij naar boven. Ik ben enthousiast over wat hij me heeft verteld over zijn plannen en ambities in Manchester. Mijn tijd bij Ajax was fantastisch en ik ben de club voor altijd dankbaar voor het vertrouwen, maar ik ben nu klaar voor de volgende uitdaging. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten te ontmoeten en Manchester United aan successen te helpen."
Antony ontbreekt donderdagavond nog in de uitwedstrijd van ManUnited tegen Leicester City. Mogelijk kan hij zondag in de Premier League op Old Trafford debuteren tegen koploper Arsenal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
19 uur geleden