Antony tekent voor vijf jaar bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de komst van Antony afgerond. De Braziliaanse aanvaller zette zijn handtekening onder een contract voor vijf jaar, met een optie op nog een seizoen. De Engelse club van de nieuwe trainer Erik ten Hag betaalt 95 miljoen euro aan Ajax voor Antony. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Dinsdag meldden Ajax en Manchester United al dat ze een akkoord hadden bereikt over de transfersom. Daarvan gaat 20 procent naar São Paulo, de Braziliaanse club die Antony in 2020 voor 15,7 miljoen euro aan Ajax verkocht. De vleugelspits werd met Ten Hag als trainer twee keer kampioen met Ajax en groeide uit tot international van Brazilië.
"Voor mij en mijn ontwikkeling was het perfect om onder Ten Hag bij Ajax te voetballen", zegt Antony. "De manier waarop hij wil voetballen en zijn coaching brengen het beste in mij naar boven. Ik ben enthousiast over wat hij me heeft verteld over zijn plannen en ambities in Manchester. Mijn tijd bij Ajax was fantastisch en ik ben de club voor altijd dankbaar voor het vertrouwen, maar ik ben nu klaar voor de volgende uitdaging. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten te ontmoeten en Manchester United aan successen te helpen."
Antony ontbreekt donderdagavond nog in de uitwedstrijd van ManUnited tegen Leicester City. Mogelijk kan hij zondag in de Premier League op Old Trafford debuteren tegen koploper Arsenal.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
11 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
23 uur geleden