Antony tekent voor vijf jaar bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de komst van Antony afgerond. De Braziliaanse aanvaller zette zijn handtekening onder een contract voor vijf jaar, met een optie op nog een seizoen. De Engelse club van de nieuwe trainer Erik ten Hag betaalt 95 miljoen euro aan Ajax voor Antony. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Dinsdag meldden Ajax en Manchester United al dat ze een akkoord hadden bereikt over de transfersom. Daarvan gaat 20 procent naar São Paulo, de Braziliaanse club die Antony in 2020 voor 15,7 miljoen euro aan Ajax verkocht. De vleugelspits werd met Ten Hag als trainer twee keer kampioen met Ajax en groeide uit tot international van Brazilië.
"Voor mij en mijn ontwikkeling was het perfect om onder Ten Hag bij Ajax te voetballen", zegt Antony. "De manier waarop hij wil voetballen en zijn coaching brengen het beste in mij naar boven. Ik ben enthousiast over wat hij me heeft verteld over zijn plannen en ambities in Manchester. Mijn tijd bij Ajax was fantastisch en ik ben de club voor altijd dankbaar voor het vertrouwen, maar ik ben nu klaar voor de volgende uitdaging. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten te ontmoeten en Manchester United aan successen te helpen."
Antony ontbreekt donderdagavond nog in de uitwedstrijd van ManUnited tegen Leicester City. Mogelijk kan hij zondag in de Premier League op Old Trafford debuteren tegen koploper Arsenal.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
6 uur geleden