Antony tekent voor vijf jaar bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de komst van Antony afgerond. De Braziliaanse aanvaller zette zijn handtekening onder een contract voor vijf jaar, met een optie op nog een seizoen. De Engelse club van de nieuwe trainer Erik ten Hag betaalt 95 miljoen euro aan Ajax voor Antony. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Dinsdag meldden Ajax en Manchester United al dat ze een akkoord hadden bereikt over de transfersom. Daarvan gaat 20 procent naar São Paulo, de Braziliaanse club die Antony in 2020 voor 15,7 miljoen euro aan Ajax verkocht. De vleugelspits werd met Ten Hag als trainer twee keer kampioen met Ajax en groeide uit tot international van Brazilië.
"Voor mij en mijn ontwikkeling was het perfect om onder Ten Hag bij Ajax te voetballen", zegt Antony. "De manier waarop hij wil voetballen en zijn coaching brengen het beste in mij naar boven. Ik ben enthousiast over wat hij me heeft verteld over zijn plannen en ambities in Manchester. Mijn tijd bij Ajax was fantastisch en ik ben de club voor altijd dankbaar voor het vertrouwen, maar ik ben nu klaar voor de volgende uitdaging. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten te ontmoeten en Manchester United aan successen te helpen."
Antony ontbreekt donderdagavond nog in de uitwedstrijd van ManUnited tegen Leicester City. Mogelijk kan hij zondag in de Premier League op Old Trafford debuteren tegen koploper Arsenal.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden