Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle

Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - Met Antony in een hoofdrol wist Ajax al voor rust het verzet van PEC Zwolle te breken. De Braziliaanse aanvaller had in de eerste helft met een doelpunt en twee assists een groot aandeel in de eenvoudige zege van de koploper (4-0).

Zo brak Ajax met een serie van drie nederlagen en benutte het in de tweede helft de mogelijkheid om vaste waarden als Davy Klaassen, Daley Blind, Antony en Perr Schuurs rust te geven. Kenneth Taylor en Victor Jensen debuteerden in de Eredivisie voor hun club uit Amsterdam. Ook jeugdspeler Devyne Rensch kreeg weer speeltijd.

Trainer John Stegeman was duidelijk toen hij met zijn spelers van PEC Zwolle in Amsterdam arriveerde . "Wij hopen ze nog meer pijn te doen", kondigde hij strijdlustig aan. Niet alleen de nederlagen van Ajax tegen Liverpool, FC Twente en Atalanta Bergamo hadden de coach moed gegeven. Hij wist ook dat David Neres, Noussair Mazraoui, Mohammed Kudus, Zakaria Labyad, Lassina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp, Brian Brobbey en Jurriën Timber niet inzetbaar waren.

Veel ruimte

Al in de openingsfase kreeg Ajax door dat het zich met PEC Zwolle bijna geen betere tegenstander had kunnen wensen. De bezoekers gaven zo veel ruimte weg dat doelpunten niet uit konden blijven. Met Klaas-Jan Huntelaar als spits en Quincy Promes weer eens als aanvallende middenvelder leidde de thuisploeg al na 11 minuten met 2-0.

De 37-jarige Huntelaar opende de score op aangeven van Antony, de Braziliaan die ook de 2-0 van Promes voorbereidde. Antony tekende vlak voor rust zelf ook 3-0. PEC Zwolle speelde zo matig dat het bij rust ook zomaar met 5-0 of 6-0 achter had kunnen staan. Promes raakte echter de paal en Huntelaar en Nicolás Tagliafico hadden doelman Michael Zetterer ook moeten passeren.

Ajax speelde vooral voor rust best aardig, met de oudste formatie in ruim 20 jaar in de eredivisie. Daley Blind, hersteld van een griepje, liet weer eens zien hoe belangrijk hij is in de opbouw van het aanvalsspel. Met slimme en zorgvuldige passes vond hij steeds weer een vrijstaande middenvelder of aanvaller. In de tweede helft hield de ploeg van trainer Ten Hag al rekening met de laatste wedstrijden van dit jaar tegen FC Utrecht, ADO Den Haag en Willem II. Ryan Gravenberch tekende in blessuretijd voor de eindstand.

Meer uit Voetbal

Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

32 minuten geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

11 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

12 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

13 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

13 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

17 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

17 uur geleden