Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle
AMSTERDAM (ANP) - Met Antony in een hoofdrol wist Ajax al voor rust het verzet van PEC Zwolle te breken. De Braziliaanse aanvaller had in de eerste helft met een doelpunt en twee assists een groot aandeel in de eenvoudige zege van de koploper (4-0).
Zo brak Ajax met een serie van drie nederlagen en benutte het in de tweede helft de mogelijkheid om vaste waarden als Davy Klaassen, Daley Blind, Antony en Perr Schuurs rust te geven. Kenneth Taylor en Victor Jensen debuteerden in de Eredivisie voor hun club uit Amsterdam. Ook jeugdspeler Devyne Rensch kreeg weer speeltijd.
Trainer John Stegeman was duidelijk toen hij met zijn spelers van PEC Zwolle in Amsterdam arriveerde . "Wij hopen ze nog meer pijn te doen", kondigde hij strijdlustig aan. Niet alleen de nederlagen van Ajax tegen Liverpool, FC Twente en Atalanta Bergamo hadden de coach moed gegeven. Hij wist ook dat David Neres, Noussair Mazraoui, Mohammed Kudus, Zakaria Labyad, Lassina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp, Brian Brobbey en Jurriën Timber niet inzetbaar waren.
Veel ruimte
Al in de openingsfase kreeg Ajax door dat het zich met PEC Zwolle bijna geen betere tegenstander had kunnen wensen. De bezoekers gaven zo veel ruimte weg dat doelpunten niet uit konden blijven. Met Klaas-Jan Huntelaar als spits en Quincy Promes weer eens als aanvallende middenvelder leidde de thuisploeg al na 11 minuten met 2-0.
De 37-jarige Huntelaar opende de score op aangeven van Antony, de Braziliaan die ook de 2-0 van Promes voorbereidde. Antony tekende vlak voor rust zelf ook 3-0. PEC Zwolle speelde zo matig dat het bij rust ook zomaar met 5-0 of 6-0 achter had kunnen staan. Promes raakte echter de paal en Huntelaar en Nicolás Tagliafico hadden doelman Michael Zetterer ook moeten passeren.
Ajax speelde vooral voor rust best aardig, met de oudste formatie in ruim 20 jaar in de eredivisie. Daley Blind, hersteld van een griepje, liet weer eens zien hoe belangrijk hij is in de opbouw van het aanvalsspel. Met slimme en zorgvuldige passes vond hij steeds weer een vrijstaande middenvelder of aanvaller. In de tweede helft hield de ploeg van trainer Ten Hag al rekening met de laatste wedstrijden van dit jaar tegen FC Utrecht, ADO Den Haag en Willem II. Ryan Gravenberch tekende in blessuretijd voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
3 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
4 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
5 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
15 uur geleden