Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle

Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - Met Antony in een hoofdrol wist Ajax al voor rust het verzet van PEC Zwolle te breken. De Braziliaanse aanvaller had in de eerste helft met een doelpunt en twee assists een groot aandeel in de eenvoudige zege van de koploper (4-0).

Zo brak Ajax met een serie van drie nederlagen en benutte het in de tweede helft de mogelijkheid om vaste waarden als Davy Klaassen, Daley Blind, Antony en Perr Schuurs rust te geven. Kenneth Taylor en Victor Jensen debuteerden in de Eredivisie voor hun club uit Amsterdam. Ook jeugdspeler Devyne Rensch kreeg weer speeltijd.

Trainer John Stegeman was duidelijk toen hij met zijn spelers van PEC Zwolle in Amsterdam arriveerde . "Wij hopen ze nog meer pijn te doen", kondigde hij strijdlustig aan. Niet alleen de nederlagen van Ajax tegen Liverpool, FC Twente en Atalanta Bergamo hadden de coach moed gegeven. Hij wist ook dat David Neres, Noussair Mazraoui, Mohammed Kudus, Zakaria Labyad, Lassina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp, Brian Brobbey en Jurriën Timber niet inzetbaar waren.

Veel ruimte

Al in de openingsfase kreeg Ajax door dat het zich met PEC Zwolle bijna geen betere tegenstander had kunnen wensen. De bezoekers gaven zo veel ruimte weg dat doelpunten niet uit konden blijven. Met Klaas-Jan Huntelaar als spits en Quincy Promes weer eens als aanvallende middenvelder leidde de thuisploeg al na 11 minuten met 2-0.

De 37-jarige Huntelaar opende de score op aangeven van Antony, de Braziliaan die ook de 2-0 van Promes voorbereidde. Antony tekende vlak voor rust zelf ook 3-0. PEC Zwolle speelde zo matig dat het bij rust ook zomaar met 5-0 of 6-0 achter had kunnen staan. Promes raakte echter de paal en Huntelaar en Nicolás Tagliafico hadden doelman Michael Zetterer ook moeten passeren.

Ajax speelde vooral voor rust best aardig, met de oudste formatie in ruim 20 jaar in de eredivisie. Daley Blind, hersteld van een griepje, liet weer eens zien hoe belangrijk hij is in de opbouw van het aanvalsspel. Met slimme en zorgvuldige passes vond hij steeds weer een vrijstaande middenvelder of aanvaller. In de tweede helft hield de ploeg van trainer Ten Hag al rekening met de laatste wedstrijden van dit jaar tegen FC Utrecht, ADO Den Haag en Willem II. Ryan Gravenberch tekende in blessuretijd voor de eindstand.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

7 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

9 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

11 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

12 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

13 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

19 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden