Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle
AMSTERDAM (ANP) - Met Antony in een hoofdrol wist Ajax al voor rust het verzet van PEC Zwolle te breken. De Braziliaanse aanvaller had in de eerste helft met een doelpunt en twee assists een groot aandeel in de eenvoudige zege van de koploper (4-0).
Zo brak Ajax met een serie van drie nederlagen en benutte het in de tweede helft de mogelijkheid om vaste waarden als Davy Klaassen, Daley Blind, Antony en Perr Schuurs rust te geven. Kenneth Taylor en Victor Jensen debuteerden in de Eredivisie voor hun club uit Amsterdam. Ook jeugdspeler Devyne Rensch kreeg weer speeltijd.
Trainer John Stegeman was duidelijk toen hij met zijn spelers van PEC Zwolle in Amsterdam arriveerde . "Wij hopen ze nog meer pijn te doen", kondigde hij strijdlustig aan. Niet alleen de nederlagen van Ajax tegen Liverpool, FC Twente en Atalanta Bergamo hadden de coach moed gegeven. Hij wist ook dat David Neres, Noussair Mazraoui, Mohammed Kudus, Zakaria Labyad, Lassina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp, Brian Brobbey en Jurriën Timber niet inzetbaar waren.
Veel ruimte
Al in de openingsfase kreeg Ajax door dat het zich met PEC Zwolle bijna geen betere tegenstander had kunnen wensen. De bezoekers gaven zo veel ruimte weg dat doelpunten niet uit konden blijven. Met Klaas-Jan Huntelaar als spits en Quincy Promes weer eens als aanvallende middenvelder leidde de thuisploeg al na 11 minuten met 2-0.
De 37-jarige Huntelaar opende de score op aangeven van Antony, de Braziliaan die ook de 2-0 van Promes voorbereidde. Antony tekende vlak voor rust zelf ook 3-0. PEC Zwolle speelde zo matig dat het bij rust ook zomaar met 5-0 of 6-0 achter had kunnen staan. Promes raakte echter de paal en Huntelaar en Nicolás Tagliafico hadden doelman Michael Zetterer ook moeten passeren.
Ajax speelde vooral voor rust best aardig, met de oudste formatie in ruim 20 jaar in de eredivisie. Daley Blind, hersteld van een griepje, liet weer eens zien hoe belangrijk hij is in de opbouw van het aanvalsspel. Met slimme en zorgvuldige passes vond hij steeds weer een vrijstaande middenvelder of aanvaller. In de tweede helft hield de ploeg van trainer Ten Hag al rekening met de laatste wedstrijden van dit jaar tegen FC Utrecht, ADO Den Haag en Willem II. Ryan Gravenberch tekende in blessuretijd voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
4 uur geleden