Antony leidt Ajax al voor rust naar simpele zege op PEC Zwolle
AMSTERDAM (ANP) - Met Antony in een hoofdrol wist Ajax al voor rust het verzet van PEC Zwolle te breken. De Braziliaanse aanvaller had in de eerste helft met een doelpunt en twee assists een groot aandeel in de eenvoudige zege van de koploper (4-0).
Zo brak Ajax met een serie van drie nederlagen en benutte het in de tweede helft de mogelijkheid om vaste waarden als Davy Klaassen, Daley Blind, Antony en Perr Schuurs rust te geven. Kenneth Taylor en Victor Jensen debuteerden in de Eredivisie voor hun club uit Amsterdam. Ook jeugdspeler Devyne Rensch kreeg weer speeltijd.
Trainer John Stegeman was duidelijk toen hij met zijn spelers van PEC Zwolle in Amsterdam arriveerde . "Wij hopen ze nog meer pijn te doen", kondigde hij strijdlustig aan. Niet alleen de nederlagen van Ajax tegen Liverpool, FC Twente en Atalanta Bergamo hadden de coach moed gegeven. Hij wist ook dat David Neres, Noussair Mazraoui, Mohammed Kudus, Zakaria Labyad, Lassina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp, Brian Brobbey en Jurriën Timber niet inzetbaar waren.
Veel ruimte
Al in de openingsfase kreeg Ajax door dat het zich met PEC Zwolle bijna geen betere tegenstander had kunnen wensen. De bezoekers gaven zo veel ruimte weg dat doelpunten niet uit konden blijven. Met Klaas-Jan Huntelaar als spits en Quincy Promes weer eens als aanvallende middenvelder leidde de thuisploeg al na 11 minuten met 2-0.
De 37-jarige Huntelaar opende de score op aangeven van Antony, de Braziliaan die ook de 2-0 van Promes voorbereidde. Antony tekende vlak voor rust zelf ook 3-0. PEC Zwolle speelde zo matig dat het bij rust ook zomaar met 5-0 of 6-0 achter had kunnen staan. Promes raakte echter de paal en Huntelaar en Nicolás Tagliafico hadden doelman Michael Zetterer ook moeten passeren.
Ajax speelde vooral voor rust best aardig, met de oudste formatie in ruim 20 jaar in de eredivisie. Daley Blind, hersteld van een griepje, liet weer eens zien hoe belangrijk hij is in de opbouw van het aanvalsspel. Met slimme en zorgvuldige passes vond hij steeds weer een vrijstaande middenvelder of aanvaller. In de tweede helft hield de ploeg van trainer Ten Hag al rekening met de laatste wedstrijden van dit jaar tegen FC Utrecht, ADO Den Haag en Willem II. Ryan Gravenberch tekende in blessuretijd voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
6 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
14 uur geleden