Antony debuteert met twee treffers voor Ajax in oefenduel met RKC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een ruime zege op RKC Waalwijk (6-1) begonnen aan de oefencampagne richting het nieuwe seizoen. De Braziliaanse aanvaller Antony, overgekomen van São Paulo, maakte na rust zijn debuut voor de thuisploeg. Hij had 16 minuten nodig voor zijn eerste treffer en maakte ook de 5-1. Lassina Traoré, Klaas-Jan Huntelaar (twee keer) en Jurgen Ekkelenkamp troffen eveneens doel voor de thuisploeg. Teun van Grunsven tekende voor de enige treffer van RKC.
Ajax speelde voor het eerst sinds 1 maart weer in de Johan Cruijff ArenA. Toeschouwers ontbraken nog, vanwege het coronavirus. Bondscoach Ronald Koeman zat wel op de eretribune. Komende donderdag zijn er 4500 fans welkom als Ajax de voorbereiding vervolgt met een vriendschappelijk wedstrijd tegen FC Utrecht.
Ajax-trainer Erik ten Hag verdeelde zijn veldspelers over twee teams, die allebei een helft in actie kwamen. De meeste basisspelers van vorig seizoen speelden voor rust. Donny van de Beek en Nicolás Tagliafico kwamen pas in de tweede helft in actie. Beiden mogen tot oktober nog vertrekken als de juiste club het gewenste bedrag op tafel legt. Ajax leidde bij rust 'slechts' met 1-0, ook omdat Zakaria Labyad de lat raakte en Daley Blind de paal.
Nog niet fit
André Onana (enkel), Sergiño Dest (voet) en David Neres (knie) zijn nog niet fit. De aangetrokken Ghanees Mohammed Kudus wacht nog op zijn werkvergunning. Doelman Maarten Stekelenburg vierde na negen jaar zijn rentree bij de club waar hij zijn profloopbaan begon. Hij kreeg weinig te doen, maar zag er niet goed uit bij de 4-1 van Van Grunsven.
De 17-jarige Devyne Rensch debuteerde in de tweede helft in de hoofdmacht van Ajax. Hij werd bij de selectie gehaald toen bleek dat Dest niet kon spelen. Antony vierde zijn eerste treffers met handgebaartjes richting zijn landgenoot Neres, die op de tribune zat. Na het laatste fluitsignaal ging hij op zijn knieën zitten en wees hij naar de hemel, alsof hij hulp van boven had gekregen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
2 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
15 uur geleden