Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antony debuteert met twee treffers voor Ajax in oefenduel met RKC

Antony debuteert met twee treffers voor Ajax in oefenduel met RKC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een ruime zege op RKC Waalwijk (6-1) begonnen aan de oefencampagne richting het nieuwe seizoen. De Braziliaanse aanvaller Antony, overgekomen van São Paulo, maakte na rust zijn debuut voor de thuisploeg. Hij had 16 minuten nodig voor zijn eerste treffer en maakte ook de 5-1. Lassina Traoré, Klaas-Jan Huntelaar (twee keer) en Jurgen Ekkelenkamp troffen eveneens doel voor de thuisploeg. Teun van Grunsven tekende voor de enige treffer van RKC.

Ajax speelde voor het eerst sinds 1 maart weer in de Johan Cruijff ArenA. Toeschouwers ontbraken nog, vanwege het coronavirus. Bondscoach Ronald Koeman zat wel op de eretribune. Komende donderdag zijn er 4500 fans welkom als Ajax de voorbereiding vervolgt met een vriendschappelijk wedstrijd tegen FC Utrecht.

Ajax-trainer Erik ten Hag verdeelde zijn veldspelers over twee teams, die allebei een helft in actie kwamen. De meeste basisspelers van vorig seizoen speelden voor rust. Donny van de Beek en Nicolás Tagliafico kwamen pas in de tweede helft in actie. Beiden mogen tot oktober nog vertrekken als de juiste club het gewenste bedrag op tafel legt. Ajax leidde bij rust 'slechts' met 1-0, ook omdat Zakaria Labyad de lat raakte en Daley Blind de paal.

Nog niet fit

André Onana (enkel), Sergiño Dest (voet) en David Neres (knie) zijn nog niet fit. De aangetrokken Ghanees Mohammed Kudus wacht nog op zijn werkvergunning. Doelman Maarten Stekelenburg vierde na negen jaar zijn rentree bij de club waar hij zijn profloopbaan begon. Hij kreeg weinig te doen, maar zag er niet goed uit bij de 4-1 van Van Grunsven.

De 17-jarige Devyne Rensch debuteerde in de tweede helft in de hoofdmacht van Ajax. Hij werd bij de selectie gehaald toen bleek dat Dest niet kon spelen. Antony vierde zijn eerste treffers met handgebaartjes richting zijn landgenoot Neres, die op de tribune zat. Na het laatste fluitsignaal ging hij op zijn knieën zitten en wees hij naar de hemel, alsof hij hulp van boven had gekregen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

9 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

9 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

10 uur geleden
Jubileum Frenkie de Jong: 300e wedstrijd in shirt FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.

10 uur geleden
Feyenoord - Internazionale even onderbroken na vuurwerk op veld

ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.

10 uur geleden
Moment van stilte voor overleden De Miguel in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.

11 uur geleden
Feyenoord begint met Kraaijeveld aan thuisduel met Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.

12 uur geleden