Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antony Blinken in China aangekomen voor overleg

Antony Blinken in China aangekomen voor overleg

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken is zondag in Beijing gearriveerd voor gesprekken met de Chinese regering. Het is vijf jaar geleden dat een Amerikaanse topdiplomaat China bezocht. Beide landen willen de spanningen verminderen.

Blinkens reis stond eigenlijk gepland voor februari, maar werd op het laatste moment uitgesteld vanwege de rel rond een Chinese ballon die boven de Verenigde Staten vloog.

Tijdens zijn reis die duurt tot 19 juni zal Blinken naar verwachting de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang, China's topambtenaar Wang Yi en mogelijk president Xi Jinping ontmoeten. Beide landen willen er naar eigen zeggen voor zorgen dat de strategische rivaliteit tussen de twee landen niet in een gewapend conflict ontaardt.

Het wordt een reis die ook door de rest van de wereld op de voet wordt gevolgd, aangezien elke escalatie tussen de supermachten wereldwijde gevolgen kan hebben voor onder meer de financiële markten en handel.

Afgelopen week klaagde Qin Gang in een gesprek met Blinken dat de relaties tussen beide landen door toedoen van de Verenigde Staten sinds begin dit jaar zijn verslechterd. "Aan beide kanten wordt erkend dat we communicatiekanalen op hoog niveau nodig hebben", zei een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters onderweg naar Beijing.

Meer uit Buitenland

Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

1 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

1 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

1 uur geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

1 uur geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

2 uur geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

3 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

5 uur geleden