Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antony bekroont debuut in Braziliaans elftal met doelpunt

Antony bekroont debuut in Braziliaans elftal met doelpunt

CARACAS (ANP) - Aanvaller Antony van Ajax heeft zijn debuut in het Braziliaanse elftal opgeluisterd met een doelpunt. De 21-jarige vleugelspits kwam in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Venezuela in de 77e minuut bij een stand van 1-1 in het veld. Nadat Gabriel Barbosa de Brazilianen uit een strafschop op voorsprong had gezet, tikte Antony in de blessuretijd op aangeven van Raphinha de 1-3 binnen.

De Ajacied veroverde afgelopen zomer met het olympisch elftal goud op de Spelen van Tokio. Bij terugkeer in Nederland begon Antony ook sterk aan het nieuwe seizoen. Zo blonk hij in de Champions League uit in de gewonnen groepswedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5). Het leverde hem zijn eerste uitnodiging op voor de 'Seleção', het A-elftal van Brazilië.

Zonder de geschorste Neymar zette de ploeg van bondscoach Tite in Caracas na een vroege achterstand ook de negende WK-kwalificatiewedstrijd in winst om. Raphinha, die direct na rust in het veld kwam, was bij alle doelpunten betrokken. De 24-jarige vleugelspits van Leeds United maakte net als Antony zijn debuut.

Gelijkmaker

Uit een hoekschop van Raphinha kopte Marquinhos 20 minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. Na een actie van de invaller kreeg Brazilië in de slotfase een strafschop, die werd benut door Barbosa. "Assists zijn net zo waardevol als goals", zei Raphinha, nadat hij ook Antony had laten scoren. "Als vleugelspits houd ik natuurlijk van doelpunten maken, maar ik ben ook blij als ik ervoor kan zorgen dat mijn teamgenoten scoren. Dat voelt voor mij als een doelpunt."

Argentinië kwam in Asunción tegen Paraguay niet verder dan 0-0. Het was voor het eerst in ruim twee jaar dat de winnaar van de Copa América een interland afsloot zonder een doelpunt. Ajacied Nicolás Tagliafico viel na bijna een uur spelen in, zijn teamgenoot Lisandro Martínez behoorde niet tot de selectie. Aanvoerder Lionel Messi kreeg amper kansen. Argentinië staat in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep op de tweede plek, maar heeft na negen duels al 8 punten achterstand op Brazilië.

Feyenoorder Luis Sinisterra zag vanaf de bank hoe Colombia met 0-0 gelijkspeelde bij Uruguay. Peru versloeg Chili met 2-0, mede dankzij een doelpunt van Sergio Peña (ex-FC Emmen).

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

9 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

9 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

9 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

9 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

20 uur geleden