Antonelli pakt in China als jongste ooit de pole in Formule 1
SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
Max Verstappen ervoer wederom dat zijn Red Bull niet is opgewassen tegen de snelle Mercedessen. De viervoudig wereldkampioen klokte de achtste tijd; hij was bijna een seconde langzamer dan Antonelli.
Antonelli was op het circuit van Shanghai een fractie sneller dan teamgenoot George Russell. De Brit van Mercedes, die eerder zaterdag zegevierde in de sprintrace, gaf 0,222 seconde toe op Antonelli. Russell had problemen met de accu van zijn auto en stond in de laatste van de drie kwalificatiesessies lang in de garage, maar wist er op het ultieme moment nog een snelle ronde uit te persen.
Hamilton
Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari de derde tijd. De zevenvoudig wereldkampioen was 0,351 seconde minder snel dan de jonge Italiaan. Charles Leclerc reed de vierde tijd in zijn Ferrari. Achter de Mercedessen en Ferrari's volgden de twee coureurs van McLaren: Oscar Piastri en regerend wereldkampioen Lando Norris. De Fransman Pierre Gasly van Alpine was ook nog sneller dan Verstappen.
Teambaas Toto Wolff zag met de pole voor Antonelli zijn gelijk bevestigd. Hij liet de Italiaan vorig jaar debuteren in de koningsklasse. "Velen zeiden dat hij te jong was voor een Mercedes, maar die jongen is gewoon heel goed. Ik ben blij voor hem", zei de Oostenrijker.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.
7 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.
8 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).
21 uur geleden