Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme
DEN HAAG (ANP) - Het verstoren van het concert van Lenny Kuhr zondag in Waalwijk is een vorm van antisemitisme. Dat zegt de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner in een reactie op X. "Kennelijk moet van deze activisten iedere Nederlandse Jood zich uitspreken tegen de politiek van Israël, ander ben je een terrorist en mag je die persoon uitschelden en beletten haar vak uit te oefenen", aldus Verdoner op X.
Tijdens haar voorstelling in een theater in Waalwijk klommen vier activisten het podium op en riepen leuzen. Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De politie is naar de activisten op zoek.
"Dit is een actie die hard aankomt", zegt Verdoner. "Ik heb mevrouw Kuhr ook gesproken en dit is heel persoonlijk gemaakt, de namen van haar kinderen zijn ook genoemd. Het optreden is ruw verstoord. Als je gaat kijken naar wat er precies is gebeurd en waarom, dan lijkt het dus zo dat zij doelwit is omdat ze familie heeft in Israël."
Antisemitisme
"Maar er zijn meerdere joodse mensen die familie hebben in Israël, dus daarmee zeg je feitelijk dat elke jood in principe het doelwit is. Als je doelwit bent omdat je joods bent, is dat antisemitisme."
Volgens Verdoner gebeurt het steeds vaker dat joden het slachtoffer worden van antisemitisme, ook vanuit het Israëlische-Palestijnse conflict, enkel om wie ze zijn. "Dat is een heel gevaarlijke ontwikkeling. Het aantal incidenten tegen joden is enorm toegenomen, de cijfers liegen er niet om. Daarom is het belangrijk om hier aandacht aan te besteden. Het is onacceptabel om iemand die joods is, vanwege die afkomst aan te vallen."
Migratieachtergrond
"Als het zou gaan om iemand met een migratieachtergrond, of een seksuele voorkeur zouden we meteen zeggen dat het discriminatie is", aldus Verdoner. "Maar hier lijkt het soms alsof we niet willen herkennen wat er gebeurt, of dat we dat doen onder de vlag van een bepaald politiek probleem."
De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding noemt het van groot belang dat de theatervoorstelling van Lenny Kuhr doorgaat. "Ik roep de lokale driehoek dan ook op om daar alles aan te doen en om extra hulp beschikbaar te stellen. Want we mogen niet toegeven aan antisemitisme."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Stel het vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep niet langer uit, nu ook het Commissariaat voor de Media daarop aandringt. Dat zeggen Kamerleden van PRO, CDA, VVD en JA21 nadat de toezichthouder in een brief aan mediaminister Rianne Letschert (D66) heeft verzocht om de erkenning van de omstreden omroep in te trekken. "Nu heb je echt wel munitie", reageert Harmen Krul van het CDA.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Mert A. uit Hoofddorp, die wordt verdacht van lidmaatschap van een gewelddadige onlinegroepering, komt op vrije voeten. Hij zal zich tijdens de schorsing van zijn voorarrest houden aan strenge voorwaarden, beloofde hij de rechtbank in Rotterdam donderdag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media is van oordeel dat de minister de voorlopige erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) kan heroverwegen en daarover een passend besluit moet nemen, zo meldt het CvdM. De aanleiding is volgens het CvdM de "maatschappelijke verontwaardiging die is ontstaan door de recente uitzending van ON!". In de uitzending is een fragment vertoond van Hitler en werden zijn uitspraken volgens critici vergoelijkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De euthanasiebrief met daarop de namen van alle veertien ondertekenaars in de zaak rond de 17-jarige Milou Verhoof, wordt aan de ouders verstrekt. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdagochtend bepaald, nadat de ouders van de in 2023 overleden Milou in een kort geding om de openbaring hadden gevraagd.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel voor een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
6 uur geleden