Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme
DEN HAAG (ANP) - Het verstoren van het concert van Lenny Kuhr zondag in Waalwijk is een vorm van antisemitisme. Dat zegt de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner in een reactie op X. "Kennelijk moet van deze activisten iedere Nederlandse Jood zich uitspreken tegen de politiek van Israël, ander ben je een terrorist en mag je die persoon uitschelden en beletten haar vak uit te oefenen", aldus Verdoner op X.
Tijdens haar voorstelling in een theater in Waalwijk klommen vier activisten het podium op en riepen leuzen. Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De politie is naar de activisten op zoek.
"Dit is een actie die hard aankomt", zegt Verdoner. "Ik heb mevrouw Kuhr ook gesproken en dit is heel persoonlijk gemaakt, de namen van haar kinderen zijn ook genoemd. Het optreden is ruw verstoord. Als je gaat kijken naar wat er precies is gebeurd en waarom, dan lijkt het dus zo dat zij doelwit is omdat ze familie heeft in Israël."
Antisemitisme
"Maar er zijn meerdere joodse mensen die familie hebben in Israël, dus daarmee zeg je feitelijk dat elke jood in principe het doelwit is. Als je doelwit bent omdat je joods bent, is dat antisemitisme."
Volgens Verdoner gebeurt het steeds vaker dat joden het slachtoffer worden van antisemitisme, ook vanuit het Israëlische-Palestijnse conflict, enkel om wie ze zijn. "Dat is een heel gevaarlijke ontwikkeling. Het aantal incidenten tegen joden is enorm toegenomen, de cijfers liegen er niet om. Daarom is het belangrijk om hier aandacht aan te besteden. Het is onacceptabel om iemand die joods is, vanwege die afkomst aan te vallen."
Migratieachtergrond
"Als het zou gaan om iemand met een migratieachtergrond, of een seksuele voorkeur zouden we meteen zeggen dat het discriminatie is", aldus Verdoner. "Maar hier lijkt het soms alsof we niet willen herkennen wat er gebeurt, of dat we dat doen onder de vlag van een bepaald politiek probleem."
De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding noemt het van groot belang dat de theatervoorstelling van Lenny Kuhr doorgaat. "Ik roep de lokale driehoek dan ook op om daar alles aan te doen en om extra hulp beschikbaar te stellen. Want we mogen niet toegeven aan antisemitisme."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De BBB steunt ook in de Eerste Kamer de begroting van het kabinet niet als de stikstofplannen niet worden aangepast. Fractievoorzitter Ilona Lagas herhaalde daarmee wat partijleider Henk Vermeer eerder in de Tweede Kamer zei.
8 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer en onder meer leerlingenvervoer moeten worden gecombineerd in regio's waar bereikbaarheid achteruitgaat. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) wil op die manier van openbaar vervoer naar 'publieke mobiliteit' die de hele dag voor iedereen te boeken is, schrijft ze in een Kamerbrief.
4 uur geleden