Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme

Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Het verstoren van het concert van Lenny Kuhr zondag in Waalwijk is een vorm van antisemitisme. Dat zegt de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner in een reactie op X. "Kennelijk moet van deze activisten iedere Nederlandse Jood zich uitspreken tegen de politiek van Israël, ander ben je een terrorist en mag je die persoon uitschelden en beletten haar vak uit te oefenen", aldus Verdoner op X.

Tijdens haar voorstelling in een theater in Waalwijk klommen vier activisten het podium op en riepen leuzen. Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De politie is naar de activisten op zoek.

"Dit is een actie die hard aankomt", zegt Verdoner. "Ik heb mevrouw Kuhr ook gesproken en dit is heel persoonlijk gemaakt, de namen van haar kinderen zijn ook genoemd. Het optreden is ruw verstoord. Als je gaat kijken naar wat er precies is gebeurd en waarom, dan lijkt het dus zo dat zij doelwit is omdat ze familie heeft in Israël."

Antisemitisme

"Maar er zijn meerdere joodse mensen die familie hebben in Israël, dus daarmee zeg je feitelijk dat elke jood in principe het doelwit is. Als je doelwit bent omdat je joods bent, is dat antisemitisme."

Volgens Verdoner gebeurt het steeds vaker dat joden het slachtoffer worden van antisemitisme, ook vanuit het Israëlische-Palestijnse conflict, enkel om wie ze zijn. "Dat is een heel gevaarlijke ontwikkeling. Het aantal incidenten tegen joden is enorm toegenomen, de cijfers liegen er niet om. Daarom is het belangrijk om hier aandacht aan te besteden. Het is onacceptabel om iemand die joods is, vanwege die afkomst aan te vallen."

Migratieachtergrond

"Als het zou gaan om iemand met een migratieachtergrond, of een seksuele voorkeur zouden we meteen zeggen dat het discriminatie is", aldus Verdoner. "Maar hier lijkt het soms alsof we niet willen herkennen wat er gebeurt, of dat we dat doen onder de vlag van een bepaald politiek probleem."

De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding noemt het van groot belang dat de theatervoorstelling van Lenny Kuhr doorgaat. "Ik roep de lokale driehoek dan ook op om daar alles aan te doen en om extra hulp beschikbaar te stellen. Want we mogen niet toegeven aan antisemitisme."

Meer uit Binnenland

Advocaat jongerengeweld Beverwijk weerspreekt poging tot doodslag

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.

1 uur geleden
Onbekende drones gesignaleerd boven Eemshaven in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.

2 uur geleden
OM eist tot twee jaar cel voor jongerengeweld in Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.

3 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

DEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

4 uur geleden
RIVM registreert vijf nieuwe gevallen van westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 uur geleden
IGJ: nog meer doen tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.

5 uur geleden
Eerste overleg Nederland en Frankrijk over kernwapensamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

6 uur geleden