Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme

Antisemitisme-coördinator: belaging Kuhr is vorm van antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Het verstoren van het concert van Lenny Kuhr zondag in Waalwijk is een vorm van antisemitisme. Dat zegt de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner in een reactie op X. "Kennelijk moet van deze activisten iedere Nederlandse Jood zich uitspreken tegen de politiek van Israël, ander ben je een terrorist en mag je die persoon uitschelden en beletten haar vak uit te oefenen", aldus Verdoner op X.

Tijdens haar voorstelling in een theater in Waalwijk klommen vier activisten het podium op en riepen leuzen. Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De politie is naar de activisten op zoek.

"Dit is een actie die hard aankomt", zegt Verdoner. "Ik heb mevrouw Kuhr ook gesproken en dit is heel persoonlijk gemaakt, de namen van haar kinderen zijn ook genoemd. Het optreden is ruw verstoord. Als je gaat kijken naar wat er precies is gebeurd en waarom, dan lijkt het dus zo dat zij doelwit is omdat ze familie heeft in Israël."

Antisemitisme

"Maar er zijn meerdere joodse mensen die familie hebben in Israël, dus daarmee zeg je feitelijk dat elke jood in principe het doelwit is. Als je doelwit bent omdat je joods bent, is dat antisemitisme."

Volgens Verdoner gebeurt het steeds vaker dat joden het slachtoffer worden van antisemitisme, ook vanuit het Israëlische-Palestijnse conflict, enkel om wie ze zijn. "Dat is een heel gevaarlijke ontwikkeling. Het aantal incidenten tegen joden is enorm toegenomen, de cijfers liegen er niet om. Daarom is het belangrijk om hier aandacht aan te besteden. Het is onacceptabel om iemand die joods is, vanwege die afkomst aan te vallen."

Migratieachtergrond

"Als het zou gaan om iemand met een migratieachtergrond, of een seksuele voorkeur zouden we meteen zeggen dat het discriminatie is", aldus Verdoner. "Maar hier lijkt het soms alsof we niet willen herkennen wat er gebeurt, of dat we dat doen onder de vlag van een bepaald politiek probleem."

De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding noemt het van groot belang dat de theatervoorstelling van Lenny Kuhr doorgaat. "Ik roep de lokale driehoek dan ook op om daar alles aan te doen en om extra hulp beschikbaar te stellen. Want we mogen niet toegeven aan antisemitisme."

Meer uit Binnenland

Kabinet helpt woningbouw op 5 plekken, geen extra geld voor wegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.

2 uur geleden
Storm vernoemd naar overleden Jade Kops

DE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.

2 uur geleden
Drinkwaterbedrijven pleiten weer voor betere bescherming van Maas

ROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.

2 uur geleden
Situatie met gevaarlijke stoffen in Eindhoven onder controle

EINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.

4 uur geleden
KiKa en het Máxima: overlevingskans kinderkanker sterk verbeterd

ROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.

4 uur geleden
Provincie worstelt met nieuwe windturbines bij Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de Noord-Hollandse politiek zich opnieuw tegen de komst van drie windturbines bij de Noorder IJ-plas bij Amsterdam-Noord keert. De windmolens zouden bij het verkeersknooppunt Coenplein komen, maar een meerderheid van de partijen vindt dat de verkeersveiligheid daar te veel last van ondervindt. De voorstanders van de turbines vinden dat de overgang naar duurzame energie en de aanpak van de krapte op het stroomnet een veel groter publiek belang dient, bleek maandagavond tijdens een stekelig debat.

4 uur geleden
Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

9 uur geleden