Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antiracismeprotest in Almere trekt zo'n 2600 betogers

Antiracismeprotest in Almere trekt zo'n 2600 betogers

ALMERE (ANP) - Op de demonstratie tegen racisme in Almere zijn zondag zo'n 2600 betogers afgekomen. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de sfeer bij het protest in het Lumièrepark goed. Demonstranten houden voldoende afstand, al deed de organisatie een keer een oproep uit elkaar te gaan omdat mensen te dicht op elkaar stonden.

In het park zijn vooraf met hoopjes zand zo'n 5000 plekken gemarkeerd met anderhalve meter afstand. Bij de demonstratie namen ook bekende Nederlanders die in Almere wonen het woord, zoals presentator en cabaretier Jörgen Raymann. "Don't be a victim, be a surviver", riep Raymann de aanwezigen op. Actrice Tanja Jess sprak vanaf het podium witte mensen aan goed bij zichzelf te rade te gaan of ze zich schuldig maken aan racisme en mensen in hun omgeving die discrimineren hierop aan te spreken.

Omroep Flevoland zendt het protest rechtstreeks uit op de website.

Meer uit Binnenland

In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

1 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

2 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

4 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

6 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

6 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

8 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

10 uur geleden