Antilliaanse oud-premiers bezorgd over relatie met Nederland
WILLEMSTAD (ANP) - Vijf oud-premiers van Curaçao en de Nederlandse Antillen maken zich zorgen over de relatie met Nederland. Ze vinden dat er sprake is van een gespannen relatie en zijn bezorgd over bewoordingen in brieven en stukken die Nederland stuurt over de situatie op Curaçao en de andere landen.
De oud-premiers vinden het zorgelijk dat de huidige coronacrisis wordt gekoppeld "aan zaken die in het verleden fout zijn gegaan". Ook de huidige regering van Curaçao heeft geklaagd over Nederlands "machtsmisbruik". Zo vindt de regering dat Nederland eisen stelt die niets met de coronasituatie te maken hebben bij het geven van coronaleningen, zoals een aanpassing van de directie van de Centrale Bank van Curaçao en Sint-Maarten.
De oud-premiers zijn maandag bij elkaar gekomen en praten dinsdag met gouverneur Lucille George-Wout over hun zorgen. Het gesprek is een initiatief van oud-minister-president van de Nederlandse Antillen Maria Liberia-Peters, verder is ook onder anderen oud-premier Don Martina erbij betrokken.
Meer uit Binnenland
OUDDORP (ANP) - De brandweerman die bij het blussen van een duinbrand bij het Zuid-Hollandse Ouddorp op donderdag 6 augustus zwaargewond raakte, is overleden. Dat meldt de veiligheidsregio. De man overleed op woensdagochtend in het Erasmus MC.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een man van 32 uit Rotterdam is woensdag opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht. Op de gevels stonden teksten als "pedofielen", "pedo's" en "282SR".
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
14 uur geleden