Antidopingorganisatie WADA worstelt met Rusland
MONTREAL (ANP) - Wereldantidopingbureau WADA heeft sporttribunaal CAS om hulp gevraagd bij het beoordelen of Rusland weer een bevoegd antidopingbureau mag hebben. Het Rusada was tot december vorig jaar geschorst na grootscheepse overtreding van de dopingregels, onder meer via een door de staat gestuurd dopingprogramma.
Een terugkeer van het Rusada als erkend antidopingbureau laat sindsdien op zich wachten. Uit onderzoek zou blijken dat de Russen nog steeds niet aan alle voorwaarden voldoen. Na een tweedaagse vergadering van het WADA-bestuur in Montreal meldde Ross Wenzel, jurist van de organisatie, dat het dossier "afgelopen week" is doorgespeeld naar het CAS. Volgens Wenzel zijn hoorzittingen en wellicht ook een bezoek aan Moskou noodzakelijk, waarbij de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de zaak nog gecompliceerder maakt.
Meerdere leden van het WADA plaatsen ook vraagtekens bij de anti-dopingtesten die zijn uitgevoerd op Russische en Belarussische atleten in de aanloop naar de Olympische Spelen van 2024. Vooralsnog is niet bekend of atleten uit beide landen onder voorwaarden mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Parijs 2024.
Het plan van Rusland om volgend jaar zogenoemde Wereld Vriendschaps Spelen te organiseren leidde ook niet tot enthousiasme bij het WADA, dat zich met name zorgen zegt te maken "vanuit antidopingperspectief". WADA stelt bovendien dat een land dat de regels niet respecteert ook geen groot toernooi kan organiseren. De 'Friendship Games' werden voor de val van de Sovjet-Unie gehouden met deelname van bevriende landen.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
15 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
16 uur geleden