Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

MONTREAL (ANP) - Het mondiale antidopingbureau WADA juicht de veroordeling toe van Lamine Diack, de voormalige voorzitter van de internationale atletiekfederatie. WADA-voorzitter Witold Banka noemt het zelfs "een zege voor de atleten en voor een schone sport". Een Franse rechter veroordeelde Diack woensdag tot vier jaar gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De 87-jarige Senegalees moet ook een boete van 500.000 euro betalen.

Diack, tussen 1999 tot 2015 de internationale atletiekbaas, zou onder meer voor bijna 3,5 miljoen euro aan steekpenningen hebben aangenomen in ruil voor het verdoezelen of vertragen van positieve resultaten van atleten bij dopingcontroles. Het zou hierbij vooral om Russische atleten zijn gegaan.

"Dit laat zien dat niemand boven de wet staat", zegt Banka. "Het is bemoedigend dat sportgerelateerde corruptie serieus worden genomen door justitie. We moeten de Franse autoriteiten bedanken voor hun toewijding." Een klokkenluider had WADA geïnformeerd over de zaak, waarna het antidopingbureau de Franse justitie inschakelde. WADA kreeg woensdag een schadevergoeding van 300.000 euro toegewezen.

Diack, wiens zoon Papa Massata ook werd veroordeeld voor corruptie, gaat in beroep tegen zijn straf.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

6 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

12 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

15 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

20 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden