Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

MONTREAL (ANP) - Het mondiale antidopingbureau WADA juicht de veroordeling toe van Lamine Diack, de voormalige voorzitter van de internationale atletiekfederatie. WADA-voorzitter Witold Banka noemt het zelfs "een zege voor de atleten en voor een schone sport". Een Franse rechter veroordeelde Diack woensdag tot vier jaar gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De 87-jarige Senegalees moet ook een boete van 500.000 euro betalen.

Diack, tussen 1999 tot 2015 de internationale atletiekbaas, zou onder meer voor bijna 3,5 miljoen euro aan steekpenningen hebben aangenomen in ruil voor het verdoezelen of vertragen van positieve resultaten van atleten bij dopingcontroles. Het zou hierbij vooral om Russische atleten zijn gegaan.

"Dit laat zien dat niemand boven de wet staat", zegt Banka. "Het is bemoedigend dat sportgerelateerde corruptie serieus worden genomen door justitie. We moeten de Franse autoriteiten bedanken voor hun toewijding." Een klokkenluider had WADA geïnformeerd over de zaak, waarna het antidopingbureau de Franse justitie inschakelde. WADA kreeg woensdag een schadevergoeding van 300.000 euro toegewezen.

Diack, wiens zoon Papa Massata ook werd veroordeeld voor corruptie, gaat in beroep tegen zijn straf.

Meer uit Sport

Regerend wereldkampioen mannenacht naar finale WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - De roeiers van de mannenacht hebben zich geplaatst voor de finale op de WK in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos won de Nederlandse boot, regerend wereldkampioen, zondagochtend zijn halve finale voor de boten uit Groot-Brittannië en Duitsland. De finale is zondagmiddag om 13.38 uur.

1 uur geleden
Franse tennisster Parry wint in Monterrey eerste WTA-titel

MONTERREY (ANP/RTR) - Tennisster Diane Parry heeft op het toernooi van Monterrey haar eerste WTA-titel veroverd. De 23-jarige Française versloeg Elise Mertens uit België in drie sets: 6-4 0-6 6-3.

3 uur geleden
Atleten Gobena en Jepchirchir winnen marathon Sydney

SYDNEY (ANP) - De Ethiopiër Addisu Gobena heeft de marathon van Sydney gewonnen. De zege bij de vrouwen ging naar de Keniaanse Peres Jepchirchir.

3 uur geleden
Pogačar breekt sleutelbeen en nekwervel bij val in Vuelta

XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.

15 uur geleden
Mas weigert rode trui aan te doen uit respect voor Pogačar

XERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.

16 uur geleden
Bondscoach Ehren vindt dat hockeysters te weinig creëerden

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.

17 uur geleden
Hockeyster Jansen baalt van verloren WK-finale: 'gewoon klote'

AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.

17 uur geleden