Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

Antidopingbureau WADA: straf Diack zege voor schone sport

MONTREAL (ANP) - Het mondiale antidopingbureau WADA juicht de veroordeling toe van Lamine Diack, de voormalige voorzitter van de internationale atletiekfederatie. WADA-voorzitter Witold Banka noemt het zelfs "een zege voor de atleten en voor een schone sport". Een Franse rechter veroordeelde Diack woensdag tot vier jaar gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De 87-jarige Senegalees moet ook een boete van 500.000 euro betalen.

Diack, tussen 1999 tot 2015 de internationale atletiekbaas, zou onder meer voor bijna 3,5 miljoen euro aan steekpenningen hebben aangenomen in ruil voor het verdoezelen of vertragen van positieve resultaten van atleten bij dopingcontroles. Het zou hierbij vooral om Russische atleten zijn gegaan.

"Dit laat zien dat niemand boven de wet staat", zegt Banka. "Het is bemoedigend dat sportgerelateerde corruptie serieus worden genomen door justitie. We moeten de Franse autoriteiten bedanken voor hun toewijding." Een klokkenluider had WADA geïnformeerd over de zaak, waarna het antidopingbureau de Franse justitie inschakelde. WADA kreeg woensdag een schadevergoeding van 300.000 euro toegewezen.

Diack, wiens zoon Papa Massata ook werd veroordeeld voor corruptie, gaat in beroep tegen zijn straf.

Meer uit Sport

Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

2 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

3 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

5 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

6 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

6 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

8 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

21 uur geleden