Antidepressivum verlaagt kans op ziekenhuisopname door Covid-19
BRASILIA (ANP) - Een bepaald soort antidepressivum kan mogelijk gebruikt worden om coronapatiënten te behandelen. Uit een grootschalige studie onder bijna 1500 patiënten met Covid-19 in Brazilië, blijkt dat het middel fluvoxamine de kans op lange ziekenhuisopnames met een derde verlaagt.
Het antidepressivum fluvoxamine wordt normaliter gebruikt om psychische aandoeningen zoals depressies en stoornissen te behandelen. Het middel werkt ontstekingsremmend. Omdat Covid-19 een overreactie van het immuunsysteem kan veroorzaken, lijkt fluvoxamine inzetbaar als behandeling voor coronapatiënten.
Noord- en Zuid-Amerikaanse wetenschappers hebben het middel toegediend aan 741 coronapatiënten in Brazilië, 79 van hen (ruim 10 procent) moesten vanwege de coronabesmetting in het ziekenhuis worden opgenomen. Een controlegroep van 756 coronapatiënten kreeg een placebo, van hen belandde 15,7 procent (119 patiënten) in het ziekenhuis. De studie, die is gepubliceerd in The Lancet Public Health, concludeert dat toediening van het antidepressivum leidde tot een daling van 32 procent van het aantal ziekenhuisopnames.
"Covid-19 vormt nog steeds een risico voor inwoners van landen waar weinig behandelmethodes en vaccinaties beschikbaar zijn", meldt onderzoeker Edward Mills van de McMaster University. "Het identificeren van goedkope en effectieve medicijnen tegen Covid-19 die algemeen verkrijgbaar zijn is daarom van groot belang. "
De onderzoekers benadrukken dat verder onderzoek nodig is omdat fluvoxamine niet op de lijst van essentiële medicijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) staat. Ook kan het middel verslavend zijn.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - Nabij Bondi Beach in Sydney zouden tientallen schoten zijn gelost, melden verschillende media, waaronder de Sydney Morning Herald. De politie roept op X aanwezigen op te schuilen en weg te blijven uit het gebied. Agenten zijn aanwezig en meer zijn er onderweg naar het "lopende incident", aldus de dienst.
5 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft een avondklok afgekondigd in de zuidoostelijke provincie Trat vanwege de aanhoudende beschietingen over en weer met Cambodja. De provincie strekt zich uit langs de Golf van Thailand en beslaat enkele tientallen kilometers smal landsdeel langs de grens met Cambodja. De avondklok geldt voor districten grenzend aan de Cambodjaanse stad Koh Kong. Voor de provincie Sa Kaew, die eveneens grenst aan Cambodja en waar herhaaldelijk wederzijdse beschietingen plaatsvonden, gold al een avondklok. Die blijft van kracht.
2 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
15 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
17 uur geleden