Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anti-Trump Republikeinen willen nieuwe partij oprichten

Anti-Trump Republikeinen willen nieuwe partij oprichten

WASHINGTON (ANP) - Tientallen voormalige Republikeinse partijleden zijn bezig met de oprichting van een nieuwe centrum-rechtse politieke partij. Dat doen ze omdat ze zien dat de Republikeinen niet willen optreden tegen de voormalig president Donald Trump, in wie zij een extremist zien die een bedreiging vormt voor het voortbestaan van de partij. Dat vertellen ze aan persbureau Reuters.

Onder de initiatiefnemers bevinden zich voormalige Republikeinse politici, medewerkers van de Republikeinse regeringen van Ronald Reagan, George H.W. Bush, George W. Bush en Trump, ex-Republikeinse ambassadeurs en partijstrategen.

Meer dan 120 van hen hielden afgelopen vrijdag een online vergadering om de afsplitsing te bespreken. De nieuwe beweging moet opereren op grond van "principieel conservatisme". Daaronder wordt verstaan het vasthouden aan de grondwet en de rechtsstaat - ideeën die volgens de betrokkenen door Trump naar de prullenbak zijn verwezen.

De deelnemers aan het gesprek zeiden bijzonder ontsteld te zijn over het feit dat meer dan de helft van de Republikeinen in het Congres, 8 senatoren en 139 leden in het Huis van Afgevaardigden, enkele uren na de belegering van het Capitool stemden om de certificering van de verkiezingsoverwinning van Biden te blokkeren.

Voormalig Republikein Evan McMullin, die in het verleden een prominente rol speelde in het Huis van Afgevaardigden, is een van de initiatiefnemers: "Grote delen van de Republikeinse Partij zijn aan het radicaliseren en bedreigen de Amerikaanse democratie. De partij moet zich opnieuw richten op waarheid, rede en zijn traditionele idealen."

Meer uit Buitenland

Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

9 minuten geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

4 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

11 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

12 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

13 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

14 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

15 uur geleden