Anti-oorlogsprotesten in Rusland houden aan, weer arrestaties
MOSKOU (ANP/DPA) - Minstens 467 mensen zijn zaterdag volgens de onafhankelijke mensenrechtenorganisatie OVD-Info in Rusland opgepakt bij demonstraties tegen de invasie in buurland Oekraïne. Het gaat om arrestaties in 34 steden, meldt de organisatie. In de afgelopen drie dagen zijn ruim 3000 mensen aangehouden, aldus OVD-Info.
In meerdere steden zijn Russen sinds donderdag de straat opgegaan om te demonstreren. De Russische autoriteiten hebben mensen gewaarschuwd niet deel te nemen aan protestacties. Doen ze dat toch dan kunnen ze rekenen op zware sancties. In veel gevallen zijn boetes opgelegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
5 minuten geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
1 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
5 uur geleden