Anti-islamorganisatie Pegida houdt laatste betoging in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - De anti-islamorganisatie Pegida heeft haar 250e en laatste demonstratie gehouden in de Oost-Duitse stad Dresden, waar de beweging tien jaar geleden werd opgericht. Pegida-leider Lutz Bachmann verklaarde het einde om gezondheidsredenen en om financiën. Hij zei terug te komen met nieuwe projecten.
Pegida is de Duitse afkorting van Patriottische Europeanen tegen islamisering van het Avondland. Ongeveer vijfhonderd betogers kwamen opdagen. De organisatoren hadden 3000 tot 5000 deelnemers verwacht. Er was ook een tegendemonstratie met eveneens zo'n vijfhonderd mensen.
Op het Pegida-afscheid spraken vertegenwoordigers van de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland. In 2015 en 2016 bracht Pegida regelmatig duizenden mensen op de been in Dresden. Onder meer in Nederland ontstond een Pegida-afdeling.
In 2021 bestempelde de binnenlandse inlichtingendienst Pegida tot extremistische beweging. Bachmann, die meermaals is veroordeeld, gold toen al als rechts-extremist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
11 uur geleden