Anti-islamorganisatie Pegida houdt laatste betoging in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - De anti-islamorganisatie Pegida heeft haar 250e en laatste demonstratie gehouden in de Oost-Duitse stad Dresden, waar de beweging tien jaar geleden werd opgericht. Pegida-leider Lutz Bachmann verklaarde het einde om gezondheidsredenen en om financiën. Hij zei terug te komen met nieuwe projecten.
Pegida is de Duitse afkorting van Patriottische Europeanen tegen islamisering van het Avondland. Ongeveer vijfhonderd betogers kwamen opdagen. De organisatoren hadden 3000 tot 5000 deelnemers verwacht. Er was ook een tegendemonstratie met eveneens zo'n vijfhonderd mensen.
Op het Pegida-afscheid spraken vertegenwoordigers van de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland. In 2015 en 2016 bracht Pegida regelmatig duizenden mensen op de been in Dresden. Onder meer in Nederland ontstond een Pegida-afdeling.
In 2021 bestempelde de binnenlandse inlichtingendienst Pegida tot extremistische beweging. Bachmann, die meermaals is veroordeeld, gold toen al als rechts-extremist.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
9 uur geleden