Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

anthoNederlander klaagt Republikein aan om beschuldiging spionage

anthoNederlander klaagt Republikein aan om beschuldiging spionage

TRUMPWASHINGTON (ANP) - De Nederlander Anthony de Caluwe heeft de Republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Robert Hyde aangeklaagd wegens laster. Dat schrijft het Amerikaanse medium NBC. Hyde zei vorige week dat De Caluwe de voormalige ambassadeur van de Verenigde Staten in Oekraïne had bespioneerd.

De Caluwe zou informatie over Marie Yovanovitch via Hyde hebben doorgestuurd naar Lev Parnas. Parnas werkte samen met Trumps advocaat Rudy Giuliani. Zij zouden volgens Yovanovitch een lastercampagne hebben gehouden om haar weg te halen uit Oekraïne. Yovanovitch werd vorig jaar teruggeroepen door president Donald Trump.

Volgens De Caluwe gaat het om een grap die hij maakte tegen Hyde. Hij zou geen contacten hebben in Oekraïne en nog nooit iemand hebben bespioneerd. In de aanklacht staat dat De Caluwe niet wist wie Parnas was en dat hij Hyde nooit heeft gevraagd contact te zoeken met Parnas. "De uitlatingen van Hyde schetsen een beeld dat De Caluwe corrupt is en illegale dingen heeft gedaan."

Meer uit Buitenland

Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

3 minuten geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

1 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

3 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

13 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

13 uur geleden