Ansu Fati na blessureleed met applaus terug bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Ansu Fati heeft na twee maanden afwezigheid de groepstraining bij FC Barcelona hervat. De Spaanse aanvaller liep eind januari in de verloren bekerwedstrijd tegen Athletic Club (3-2 na verlenging) als invaller een hamstringblessure op. Het 19-jarige toptalent werd door trainer Xavi en zijn ploeggenoten met applaus ontvangen op het trainingsveld.
Fati speelde dit seizoen pas vijf wedstrijden in de Spaanse competitie en maakte daarin drie doelpunten. De tiener liep eind 2020 een zware knieblessure op, enkele maanden nadat hij was gedebuteerd in de nationale ploeg. Fati had tien maanden nodig om te herstellen. Afgelopen november kreeg hij te maken met een hamstringblessure, die hem ruim twee maanden aan de kant hield. Kort na zijn rentree ging het weer mis.
Barcelona vreesde dat de aanvaller die het rugnummer 10 afgelopen zomer overnam van Lionel Messi opnieuw geopereerd moest worden, maar na een 'conservatief herstelplan' stond Fati maandagavond voor het eerst weer op het trainingsveld. Barcelona ontvangt zondag Sevilla in Camp Nou. Bij winst neemt de ploeg van Xavi de tweede plaats in La Liga over.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
17 uur geleden