Ansu Fati na blessureleed met applaus terug bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Ansu Fati heeft na twee maanden afwezigheid de groepstraining bij FC Barcelona hervat. De Spaanse aanvaller liep eind januari in de verloren bekerwedstrijd tegen Athletic Club (3-2 na verlenging) als invaller een hamstringblessure op. Het 19-jarige toptalent werd door trainer Xavi en zijn ploeggenoten met applaus ontvangen op het trainingsveld.
Fati speelde dit seizoen pas vijf wedstrijden in de Spaanse competitie en maakte daarin drie doelpunten. De tiener liep eind 2020 een zware knieblessure op, enkele maanden nadat hij was gedebuteerd in de nationale ploeg. Fati had tien maanden nodig om te herstellen. Afgelopen november kreeg hij te maken met een hamstringblessure, die hem ruim twee maanden aan de kant hield. Kort na zijn rentree ging het weer mis.
Barcelona vreesde dat de aanvaller die het rugnummer 10 afgelopen zomer overnam van Lionel Messi opnieuw geopereerd moest worden, maar na een 'conservatief herstelplan' stond Fati maandagavond voor het eerst weer op het trainingsveld. Barcelona ontvangt zondag Sevilla in Camp Nou. Bij winst neemt de ploeg van Xavi de tweede plaats in La Liga over.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
15 uur geleden