Anouar T.: liquidatiedreiging op mij vanuit de media
AMSTERDAM (ANP) - Anouar T., hoofdverdachte in het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum, zegt dat er een "liquidatiedreiging vanuit de media" is op hem. Dat zou de directeur van de gevangenis waar hij zit, hem hebben laten weten. Het Openbaar Ministerie zegt van niets te weten, en ook niet dergelijke informatie vanuit de penitentiaire inrichting te hebben ontvangen.
Volgens T. zit hij in een zwaar detentieregime door de dreiging op zijn leven, die dus vanuit de media zou komen, of "vanuit het vonnis van de rechtbank". Hij zegt geen nadere onderbouwing van deze dreiging te hebben ontvangen, behalve dat er gevaar is "zolang media een rol hebben in deze zaak".
T., familie van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, is door de rechtbank veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum. Het hoger beroep van deze zaak is momenteel bezig. T. deelde de informatie die hij kreeg over de mogelijke liquidatiedreiging maandag met het gerechtshof Amsterdam. Het OM zei niet te weten waar deze informatie vandaan komt. Wel zou er eerder een dreiging zijn geweest vanuit de criminele organisatie waar T. deel van uit zou maken.
Eigen verdediging
De 31-jarige T. zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt naar eigen zeggen tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Hij zegt bijvoorbeeld geen stukken te ontvangen omdat zijn post (deels) wordt tegengehouden en ook geen beschikking te hebben over een wetboek. Via de Raad voor Rechtsbijstand zijn twee advocaten benaderd met de vraag of zij T. willen bijstaan. Maandag waren zij aanwezig bij de zitting, maar niet als T.'s raadsmannen. Het hof beraadt zich nog hoe hiermee om te gaan.
Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Aangenomen wordt dat de moord niet los kan worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep. De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. De zaak waarin T. verdachte is, gaat over het faciliteren van de moord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
6 uur geleden