Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anouar T.: liquidatiedreiging op mij vanuit de media

Anouar T.: liquidatiedreiging op mij vanuit de media

AMSTERDAM (ANP) - Anouar T., hoofdverdachte in het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum, zegt dat er een "liquidatiedreiging vanuit de media" is op hem. Dat zou de directeur van de gevangenis waar hij zit, hem hebben laten weten. Het Openbaar Ministerie zegt van niets te weten, en ook niet dergelijke informatie vanuit de penitentiaire inrichting te hebben ontvangen.

Volgens T. zit hij in een zwaar detentieregime door de dreiging op zijn leven, die dus vanuit de media zou komen, of "vanuit het vonnis van de rechtbank". Hij zegt geen nadere onderbouwing van deze dreiging te hebben ontvangen, behalve dat er gevaar is "zolang media een rol hebben in deze zaak".

T., familie van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, is door de rechtbank veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum. Het hoger beroep van deze zaak is momenteel bezig. T. deelde de informatie die hij kreeg over de mogelijke liquidatiedreiging maandag met het gerechtshof Amsterdam. Het OM zei niet te weten waar deze informatie vandaan komt. Wel zou er eerder een dreiging zijn geweest vanuit de criminele organisatie waar T. deel van uit zou maken.

Eigen verdediging

De 31-jarige T. zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt naar eigen zeggen tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Hij zegt bijvoorbeeld geen stukken te ontvangen omdat zijn post (deels) wordt tegengehouden en ook geen beschikking te hebben over een wetboek. Via de Raad voor Rechtsbijstand zijn twee advocaten benaderd met de vraag of zij T. willen bijstaan. Maandag waren zij aanwezig bij de zitting, maar niet als T.'s raadsmannen. Het hof beraadt zich nog hoe hiermee om te gaan.

Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Aangenomen wordt dat de moord niet los kan worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep. De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. De zaak waarin T. verdachte is, gaat over het faciliteren van de moord.

Meer uit Binnenland

Tot in de middag code geel in het noordoosten wegens gladheid

DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.

2 uur geleden
Nederlandse Roselilah wint Grammy met nummer van Kendrick Lamar

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.

2 uur geleden
Grote woningbrand in Rockanje geblust

ROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.

6 uur geleden
MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

22 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

1 dag geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden