Anonymous kondigt nieuwe cyberaanvallen op Rusland aan
DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep Anonymous wil vrijdag nieuwe cyberaanvallen op de Russische regering uitvoeren. Die aanvallen zullen volgens het collectief intenser zijn dan die van donderdag.
"We zijn ervan overtuigd dat sancties geen effect hebben op het criminele regime van Poetin. We roepen landen die Oekraïne steunen op om de banden met Rusland te verbreken en Russische ambassadeurs uit te zetten", laat Anonymous weten. Volgens de groep is de strijd in Oekraïne geen gevecht tussen de NAVO en Rusland, "maar tussen democratie en fascisme".
Bij de cyberaanvallen van donderdag zou onder meer het netwerk van de Russische staatstelevisie RT zijn platgelegd. De websites van het Kremlin, het Russische parlement, het ministerie van Defensie in Moskou en andere overheidsdiensten waren donderdag ook onbereikbaar, maar het is niet duidelijk of dat door cyberaanvallen kwam.
Anonymous is een internationale groep hackers, maar het is niet bekend wie tot de groep behoren. Ze voeren regelmatig digitale aanvallen op overheden uit. Zo hebben ze eerder computersystemen van de Verenigde Staten en China onder vuur genomen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als voorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.
43 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor het eerst een drone neergehaald die het luchtruim was binnengevlogen. President Nicușor Dan schrijft op X dat een F-16-piloot het onbemande toestel vrijdagochtend uit de lucht heeft geschoten.
2 uur geledenLÈGE-CAP-FERRET (ANP/AFP) - Vanaf het schiereiland bij de Franse plaats Lège-Cap-Ferret worden mensen per boot geëvacueerd, meldt het lokale bestuur. Dit vanwege een grote natuurbrand die woedt ten westen van Bordeaux, in de regio Gironde.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïense drones hebben een magazijn nabij Sint-Petersburg geraakt, waarna er brand uitbrak, zo melden lokale media. De gouverneur van de omliggende regio Leningrad, Aleksandr Drozdenko, liet eerder weten dat zeker vijftig Oekraïense drones de stad hadden bereikt.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.
7 uur geleden