Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anonieme schenker geeft Rijksmuseum miljoenen voor beeldentuin

Anonieme schenker geeft Rijksmuseum miljoenen voor beeldentuin

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum in Amsterdam krijgt 12,5 miljoen euro van een particuliere schenker. Daarmee kan het museum de komende tien jaar doorgaan met de beeldententoonstellingen in de vrij toegankelijke tuinen, meldt het in een persbericht.

Het bedrag is de grootste particuliere geldschenking ooit aan het Rijks, dat voor een derde van zijn inkomsten afhankelijk is van partners, fondsen en particuliere schenkingen.

De schenker, die anoniem wil blijven, steunt de tentoonstelling in de historische tuinen financieel sinds 2013. Sindsdien zijn er elk jaar beelden van verschillende kunstenaars te zien, bijvoorbeeld van Giuseppe Penone, Louise Bourgeois en Barbara Hepworth. Vanaf vrijdag zijn er acht beelden van de Britse Richard Long in de tuinen te zien.

Meer uit Binnenland

Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

1 uur geleden
Opnieuw heel het weekend te druk in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.

1 uur geleden
Dode bij crash met sportvliegtuigje in Zeeland

RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.

1 uur geleden
Sportvliegtuigje neergestort naast A58 bij Zeeuws Ritthem

RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.

2 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

9 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

20 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

21 uur geleden