Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Annulering eindexamens betreft bijna 200.000 leerlingen

Annulering eindexamens betreft bijna 200.000 leerlingen

DEN HAAG (ANP) - Omdat de centrale eindexamens dit jaar niet doorgaan, hoeven zo'n 199.000 leerlingen niet op te komen draven. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De examenkandidaten kunnen na de zomer gewoon naar het mbo, de hogeschool of de universiteit. Het halen van de schoolexamens, die leerlingen ter voorbereiding op de landelijke examens hebben gemaakt, is genoeg voor een diploma.

Dit schooljaar zouden ongeveer 102.000 vmbo-leerlingen, 57.000 havisten en 41.000 vwo'ers examen doen. Het CBS heeft het aantal leerlingen in de hoogste klassen van het vmbo, de havo en het vwo begin oktober geteld. Het aantal leerlingen dat maanden later daadwerkelijk zou beginnen aan het examen, kan hier enigszins van afwijken.

Omdat examenkandidaten nu ook zonder afronding van het centrale examen kunnen beginnen aan hun vervolgopleiding, zal de stroom eerstejaarsstudenten op mbo- en hbo-instellingen en universiteiten niet opdrogen. Een ruime meerderheid van de eerstejaars op mbo-opleidingen zat het jaar daarvoor nog op de middelbare school. In het hoger onderwijs zijn examenleerlingen goed voor ruim de helft van de eerstejaars.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt brieven met belastende tekst aan 'New Familie'

HAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt voor zware windstoten zondag in het noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.

3 uur geleden
Man met nepvuurwapen opgepakt bij Utrecht Science Park

UTRECHT (ANP) - Een man met een nepvuurwapen is aangehouden bij een woning aan het Salamancapad in de Utrechtse universiteitswijk Utrecht Science Park, meldt de politie. De 24-jarige man uit Almelo was net teruggekomen van een verkleedpartij.

3 uur geleden
Anti-azc-protest Sliedrecht afgelast uit vrees voor onrust

SLIEDRECHT (ANP) - De demonstratie van AZC Alert Sliedrecht komende zaterdag gaat niet door. De organisatoren melden dat hooligans mogelijk wilden komen om "rotzooi" te trappen en dat Sliedrechtse jongeren vuurwerk wilden afsteken. "Ondanks dat bij geen enkele van de demonstraties onder de vlag van het Landelijk Estafetteprotest ongeregeldheden hebben plaatsgevonden, willen wij niet het risico lopen dat Sliedrecht te maken krijgt met Malieveld-toestanden", schrijven de organisatoren op Facebook.

4 uur geleden
Politiemedewerker Rotterdam ontslagen om verdenking zedendelicten

ROTTERDAM (ANP) - Een medewerker van de Rotterdamse politie is ontslagen vanwege "ernstig plichtsverzuim". Hij zit momenteel vast omdat hij wordt verdacht van meerdere zedenmisdrijven, meldt de politie. De verdachte zou tussen 2020 en 2024 zeker vier minderjarige jongens seksueel hebben misbruikt. Ook zou hij onrechtmatig politiesystemen hebben ingezien en wordt zijn rol onderzocht bij een incident waarbij een arrestant gewond raakte.

4 uur geleden
Vermiste Tijn dood gevonden, mannen verdacht van moord/doodslag

ALKMAAR (ANP) - De vermiste 25-jarige Tijn uit Alkmaar is dood aangetroffen, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen die eerder zijn opgepakt, worden verdacht van moord dan wel doodslag en het wegmaken van Tijns lichaam.

5 uur geleden
Taakstraffen voor projecteren discriminerende teksten langs A12

BODEGRAVEN (ANP) - Twee mannen hebben taakstraffen gekregen voor het projecteren van discriminerende teksten op een gebouw langs de A12 in Bodegraven. De rechtbank in Den Haag heeft een derde verdachte vrijgesproken.

5 uur geleden