Annuleren groot deel vluchten Schiphol niet bij iedereen bekend
SCHIPHOL (ANP) - Dat er woensdag vanaf 09.00 tot 15.00 uur slechts zeer beperkt vliegverkeer mogelijk is op Schiphol door het slechte weer, blijkt woensdagochtend vroeg niet bij alle reizigers bekend te zijn. "Oh gecanceld", zegt een buitenlandse reiziger op de luchthaven met enige verbazing.
De man moet naar Milaan en had niks meegekregen van de weerwaarschuwing en de situatie op Schiphol. De Italiaan vertrekt naar de informatiebalie. Een aantal andere reizigers probeert vluchten om te boeken of wacht af. "We bekijken onze opties", zegt een Franse vrouw.
Omstreeks 06.30 uur waren er, ondanks de annuleringen van een groot deel van de vluchten, nog verschillende reizigers op Schiphol. Bij de vertrekhal staan vanaf circa 08.00 uur een groot aantal geannuleerde en soms alleen vertraagde vluchten op de borden. Bij de incheck-balies voor de vluchten die nog wel vertrekken, is de situatie normaal en checken mensen gewoon in.
Een woordvoerder van Schiphol kon woensdagochtend vroeg nog niet zeggen hoeveel vluchten er precies zijn geschrapt. De luchthaven kwam dinsdagavond met het nieuws naar buiten dat vluchten zouden worden geannuleerd. Door een combinatie van harde windstoten, regen en slecht zicht, zijn er volgens Schiphol "ernstige beperkingen voor luchtvaartmaatschappijen om te landen en te vertrekken. Dit betekent dat er annuleringen en vertragingen zullen zijn. Dit geldt voor zowel aankomende als vertrekkende vluchten".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
6 uur geleden