Annuleren groot deel vluchten Schiphol niet bij iedereen bekend
SCHIPHOL (ANP) - Dat er woensdag vanaf 09.00 tot 15.00 uur slechts zeer beperkt vliegverkeer mogelijk is op Schiphol door het slechte weer, blijkt woensdagochtend vroeg niet bij alle reizigers bekend te zijn. "Oh gecanceld", zegt een buitenlandse reiziger op de luchthaven met enige verbazing.
De man moet naar Milaan en had niks meegekregen van de weerwaarschuwing en de situatie op Schiphol. De Italiaan vertrekt naar de informatiebalie. Een aantal andere reizigers probeert vluchten om te boeken of wacht af. "We bekijken onze opties", zegt een Franse vrouw.
Omstreeks 06.30 uur waren er, ondanks de annuleringen van een groot deel van de vluchten, nog verschillende reizigers op Schiphol. Bij de vertrekhal staan vanaf circa 08.00 uur een groot aantal geannuleerde en soms alleen vertraagde vluchten op de borden. Bij de incheck-balies voor de vluchten die nog wel vertrekken, is de situatie normaal en checken mensen gewoon in.
Een woordvoerder van Schiphol kon woensdagochtend vroeg nog niet zeggen hoeveel vluchten er precies zijn geschrapt. De luchthaven kwam dinsdagavond met het nieuws naar buiten dat vluchten zouden worden geannuleerd. Door een combinatie van harde windstoten, regen en slecht zicht, zijn er volgens Schiphol "ernstige beperkingen voor luchtvaartmaatschappijen om te landen en te vertrekken. Dit betekent dat er annuleringen en vertragingen zullen zijn. Dit geldt voor zowel aankomende als vertrekkende vluchten".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
49 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
2 uur geleden