Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn
PARIJS (ANP/AFP) - Anne Hidalgo stelt zich in 2026 niet herkiesbaar als burgemeester van Parijs. In een interview met de Franse krant Le Monde zegt Hidalgo, die sinds 2014 burgemeester van de Franse hoofdstad is, dat ze het besluit "al lang geleden" heeft genomen. Wel belooft de 65-jarige "tot de laatste dag" burgemeester voor alle Parijzenaren te blijven.
De socialistische Hidalgo werd in 2020 herkozen voor een termijn van zes jaar. "Ik heb altijd geloofd in het idee dat twee termijnen voldoende zijn om fundamentele verandering teweeg te brengen", zegt ze over haar besluit. Onder Hidalgo kreeg Parijs meer ruimte voor fietsers en voetgangers, ze stelde autoluwe zones in en sloot straten langs de rivier de Seine af voor verkeer. Vrijwel overal in de stad geldt een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur.
Afgelopen zomer vonden de Olympische Spelen plaats in Parijs. De stad gaf 1,4 miljard euro uit aan het schoonmaken van de Seine en om te bewijzen dat het water schoon genoeg was, dook Hidalgo de rivier in.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
5 uur geleden