Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

PARIJS (ANP/AFP) - Anne Hidalgo stelt zich in 2026 niet herkiesbaar als burgemeester van Parijs. In een interview met de Franse krant Le Monde zegt Hidalgo, die sinds 2014 burgemeester van de Franse hoofdstad is, dat ze het besluit "al lang geleden" heeft genomen. Wel belooft de 65-jarige "tot de laatste dag" burgemeester voor alle Parijzenaren te blijven.

De socialistische Hidalgo werd in 2020 herkozen voor een termijn van zes jaar. "Ik heb altijd geloofd in het idee dat twee termijnen voldoende zijn om fundamentele verandering teweeg te brengen", zegt ze over haar besluit. Onder Hidalgo kreeg Parijs meer ruimte voor fietsers en voetgangers, ze stelde autoluwe zones in en sloot straten langs de rivier de Seine af voor verkeer. Vrijwel overal in de stad geldt een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur.

Afgelopen zomer vonden de Olympische Spelen plaats in Parijs. De stad gaf 1,4 miljard euro uit aan het schoonmaken van de Seine en om te bewijzen dat het water schoon genoeg was, dook Hidalgo de rivier in.

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

2 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

3 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

6 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

6 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

9 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

12 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

14 uur geleden