Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

PARIJS (ANP/AFP) - Anne Hidalgo stelt zich in 2026 niet herkiesbaar als burgemeester van Parijs. In een interview met de Franse krant Le Monde zegt Hidalgo, die sinds 2014 burgemeester van de Franse hoofdstad is, dat ze het besluit "al lang geleden" heeft genomen. Wel belooft de 65-jarige "tot de laatste dag" burgemeester voor alle Parijzenaren te blijven.

De socialistische Hidalgo werd in 2020 herkozen voor een termijn van zes jaar. "Ik heb altijd geloofd in het idee dat twee termijnen voldoende zijn om fundamentele verandering teweeg te brengen", zegt ze over haar besluit. Onder Hidalgo kreeg Parijs meer ruimte voor fietsers en voetgangers, ze stelde autoluwe zones in en sloot straten langs de rivier de Seine af voor verkeer. Vrijwel overal in de stad geldt een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur.

Afgelopen zomer vonden de Olympische Spelen plaats in Parijs. De stad gaf 1,4 miljard euro uit aan het schoonmaken van de Seine en om te bewijzen dat het water schoon genoeg was, dook Hidalgo de rivier in.

Meer uit Buitenland

Ruim half miljoen toeschouwers voor Kroatische band Thompson

ZAGREB (ANP) - In Zagreb zijn zaterdagavond 504.000 toeschouwers opgedaagd voor het concert van de omstreden rechts-nationalistische Kroatische band Thompson. Dat heeft de organisatie aan de publieke omroep HRT laten weten.

1 uur geleden
Zelensky: gesprek vrijdag met Trump beste dat we hebben gevoerd

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.

5 uur geleden
Elon Musk kondigt oprichting nieuwe politieke partij in VS aan

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.

5 uur geleden
Israël stuurt delegatie naar Qatar voor gesprekken over bestand

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.

6 uur geleden
Dodental overstroming Texas stijgt, 9 kinderen onder slachtoffers

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.

8 uur geleden
VK herstelt diplomatieke relaties met Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.

9 uur geleden
Turkije wil dat Trump ingrijpt bij dodelijke incidenten Gaza-hulp

ANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een ​​einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.

10 uur geleden