Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

Anne Hidalgo wil na 2026 niet langer burgemeester van Parijs zijn

PARIJS (ANP/AFP) - Anne Hidalgo stelt zich in 2026 niet herkiesbaar als burgemeester van Parijs. In een interview met de Franse krant Le Monde zegt Hidalgo, die sinds 2014 burgemeester van de Franse hoofdstad is, dat ze het besluit "al lang geleden" heeft genomen. Wel belooft de 65-jarige "tot de laatste dag" burgemeester voor alle Parijzenaren te blijven.

De socialistische Hidalgo werd in 2020 herkozen voor een termijn van zes jaar. "Ik heb altijd geloofd in het idee dat twee termijnen voldoende zijn om fundamentele verandering teweeg te brengen", zegt ze over haar besluit. Onder Hidalgo kreeg Parijs meer ruimte voor fietsers en voetgangers, ze stelde autoluwe zones in en sloot straten langs de rivier de Seine af voor verkeer. Vrijwel overal in de stad geldt een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur.

Afgelopen zomer vonden de Olympische Spelen plaats in Parijs. De stad gaf 1,4 miljard euro uit aan het schoonmaken van de Seine en om te bewijzen dat het water schoon genoeg was, dook Hidalgo de rivier in.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

40 minuten geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

1 uur geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

2 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

3 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

8 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

8 uur geleden