Anne Frank Huis wint twee 'internet-Oscars'
NEW YORK (ANP) - Een project van het Anne Frank Huis heeft dinsdag twee prijzen gewonnen bij de 'internet-Oscars', de belangrijkste prijzen voor alles wat online te vinden is. De 'boekenkast voor tolerantie' kreeg bij de Webby Awards een juryprijs voor het beste gebruik van augmented reality en een publieksprijs in de categorie diversiteit.
De 'boekenkast voor tolerantie' is een app die de levensverhalen toont van vier jongeren die te maken hebben gekregen met haat en discriminatie. Hun verhalen worden in beeld gebracht aan de hand van de boekenkast die het Achterhuis verborg. Daar zaten Anne Frank en haar familie ondergedoken. De app is gemaakt door het productiebedrijf Media.Monks uit Hilversum.
Media.Monks viel ook in de prijzen met een speciale website voor de Netflix-serie The Witcher. Die kreeg een Webby en twee publieksprijzen in verschillende categorieën.
Beste zakelijke site
De beste zakelijke site ter wereld komt ook uit Nederland. Het 'Ideas Report' van de bestandendeelsite WeTransfer won een Webby in die categorie. Het Amsterdamse bedrijf versloeg onder meer de BBC en Forbes.
Het Eurovisiesongfestival in Rotterdam won ook een award, voor het beste gebruik van sociale media bij evenementen. Op Eurovision Village konden fans vorig jaar vanuit huis naar een nagebouwd Rotterdam reizen om het festival mee te maken, omdat ze vanwege de coronabeperkingen niet naar Nederland konden komen.
Rijksmuseum
Het Rijksmuseum was twee keer genomineerd, maar greep beide keren naast de prijzen. Een onlinetentoonstelling over slavernij kon worden uitgeroepen tot de beste website van een culturele instelling en tot de beste virtuele culturele dienst. Het museum vertelt virtueel de verhalen van slaven en slavenhouders.
Eerder was al bekend geworden dat make-upartiest en vlogger NikkieTutorials een eervolle vermelding krijgt. Haar YouTube-serie Layers of Me ontvangt een onderscheiding als beste videodocumentaire.
Prijsuitreiking
De prijsuitreiking is op 16 mei in New York. De Webby Awards staan erom bekend dat de winnaars maar vijf woorden mogen zeggen als ze de prijs in ontvangst nemen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
14 uur geleden