Anne Frank-expositie opent in New York
NEW YORK (ANP) - Anne Frank The Exhibition opent in het Center for Jewish History in New York, op de dag dat de Holocaust internationaal wordt herdacht. Er is onder meer een "unieke reconstructie" van het Achterhuis te zien in New York, op ware grootte en ingericht in de stijl van de onderduikperiode.
De tentoonstelling bevat ook meer dan honderd collectiestukken van de Anne Frank Stichting, waaronder handgeschreven gedichtjes van Anne in poëziealbums van haar vriendinnen en een katoenen tasje dat Otto Frank droeg tijdens zijn terugreis vanuit Auschwitz. De vader van Anne Frank werd tachtig jaar geleden samen met 8000 anderen bevrijd uit het vernietigingskamp.
De Anne Frank Stichting wil met de tentoonstelling "niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden, maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag", aldus directeur Ronald Leopold.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat BNNVARA en KRO-NCRV stoppen met een paar populaire programma's.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.
1 uur geleden