Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Annan ziet nog voldoende uitdagingen en is trots op groei

Annan ziet nog voldoende uitdagingen en is trots op groei

TOKIO (ANP) - Alyson Annan ziet nog voldoende mogelijkheden om de hockeysters van Oranje nog beter te maken. De bondscoach van Oranje is "enorm trots" op de weg die ze sinds de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 met de ploeg heeft afgelegd.

"Op het moment dat ik niet meer de uitdaging zie en vind dat ik ben uitgeleerd als coach zou ik stoppen. Maar die uitdaging is er zeker nog", zei de 48-jarige Annan na het veroveren van haar eerste olympische titel.

Annan trad eind 2015 in dienst bij de hockeybond en veroverde met de vrouwenploeg een zilveren medaille op de Spelen van 2016. Na de tweede plaats was er kritiek op Annan, ook omdat ze tijdens het toernooi een breed uitgemeten vergissing maakte; de bondscoach gaf de speelsters tactische aanwijzingen, terwijl ze zich moesten opmaken voor een shoot-outserie.

Professionalisering

"Toen ik de functie overnam was ik een nieuwe bondscoach. Eigenlijk zou er voor iedere bondscoach een handboek moeten zijn met dingen die je tegenkomt en niet verwacht", aldus Annan, die het vertrouwen hield en gegroeid is in haar rol. Ze wees in Tokio naar de verdere professionalisering van de hele staf.

"Na Rio heb ik op facetten ingezoomd waarvan ik vond dat ze beter moesten. In de staf bijvoorbeeld wilde ik geen gecombineerde functies meer; een fysioloog is ook echt een fysioloog en een diëtist is een diëtist", aldus Annan, die sinds dat toernooi slechts drie van de ruim honderd wedstrijden verloor met haar elftal.

"Ik ben enorm trots dat ik met dit team heb kunnen werken en mijn visie op het spel en alles eromheen heb kunnen doorvoeren. Ik ben supertrots wat we hier hebben laten zien. Zo zie je maar dat je met vertrouwen heel veel kunt bereiken. Waar ik het meest trots op ben? Dat deze groep bij iedere training en elk moment dat we samen zijn, alles uit elkaar proberen te halen."

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

13 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

13 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

15 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

16 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden