Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Annan ziet nog voldoende uitdagingen en is trots op groei

Annan ziet nog voldoende uitdagingen en is trots op groei

TOKIO (ANP) - Alyson Annan ziet nog voldoende mogelijkheden om de hockeysters van Oranje nog beter te maken. De bondscoach van Oranje is "enorm trots" op de weg die ze sinds de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 met de ploeg heeft afgelegd.

"Op het moment dat ik niet meer de uitdaging zie en vind dat ik ben uitgeleerd als coach zou ik stoppen. Maar die uitdaging is er zeker nog", zei de 48-jarige Annan na het veroveren van haar eerste olympische titel.

Annan trad eind 2015 in dienst bij de hockeybond en veroverde met de vrouwenploeg een zilveren medaille op de Spelen van 2016. Na de tweede plaats was er kritiek op Annan, ook omdat ze tijdens het toernooi een breed uitgemeten vergissing maakte; de bondscoach gaf de speelsters tactische aanwijzingen, terwijl ze zich moesten opmaken voor een shoot-outserie.

Professionalisering

"Toen ik de functie overnam was ik een nieuwe bondscoach. Eigenlijk zou er voor iedere bondscoach een handboek moeten zijn met dingen die je tegenkomt en niet verwacht", aldus Annan, die het vertrouwen hield en gegroeid is in haar rol. Ze wees in Tokio naar de verdere professionalisering van de hele staf.

"Na Rio heb ik op facetten ingezoomd waarvan ik vond dat ze beter moesten. In de staf bijvoorbeeld wilde ik geen gecombineerde functies meer; een fysioloog is ook echt een fysioloog en een diëtist is een diëtist", aldus Annan, die sinds dat toernooi slechts drie van de ruim honderd wedstrijden verloor met haar elftal.

"Ik ben enorm trots dat ik met dit team heb kunnen werken en mijn visie op het spel en alles eromheen heb kunnen doorvoeren. Ik ben supertrots wat we hier hebben laten zien. Zo zie je maar dat je met vertrouwen heel veel kunt bereiken. Waar ik het meest trots op ben? Dat deze groep bij iedere training en elk moment dat we samen zijn, alles uit elkaar proberen te halen."

Meer uit Sport

Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

3 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

13 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

14 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

15 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

15 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

19 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

20 uur geleden