Annan ziet nog voldoende uitdagingen en is trots op groei
TOKIO (ANP) - Alyson Annan ziet nog voldoende mogelijkheden om de hockeysters van Oranje nog beter te maken. De bondscoach van Oranje is "enorm trots" op de weg die ze sinds de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 met de ploeg heeft afgelegd.
"Op het moment dat ik niet meer de uitdaging zie en vind dat ik ben uitgeleerd als coach zou ik stoppen. Maar die uitdaging is er zeker nog", zei de 48-jarige Annan na het veroveren van haar eerste olympische titel.
Annan trad eind 2015 in dienst bij de hockeybond en veroverde met de vrouwenploeg een zilveren medaille op de Spelen van 2016. Na de tweede plaats was er kritiek op Annan, ook omdat ze tijdens het toernooi een breed uitgemeten vergissing maakte; de bondscoach gaf de speelsters tactische aanwijzingen, terwijl ze zich moesten opmaken voor een shoot-outserie.
Professionalisering
"Toen ik de functie overnam was ik een nieuwe bondscoach. Eigenlijk zou er voor iedere bondscoach een handboek moeten zijn met dingen die je tegenkomt en niet verwacht", aldus Annan, die het vertrouwen hield en gegroeid is in haar rol. Ze wees in Tokio naar de verdere professionalisering van de hele staf.
"Na Rio heb ik op facetten ingezoomd waarvan ik vond dat ze beter moesten. In de staf bijvoorbeeld wilde ik geen gecombineerde functies meer; een fysioloog is ook echt een fysioloog en een diëtist is een diëtist", aldus Annan, die sinds dat toernooi slechts drie van de ruim honderd wedstrijden verloor met haar elftal.
"Ik ben enorm trots dat ik met dit team heb kunnen werken en mijn visie op het spel en alles eromheen heb kunnen doorvoeren. Ik ben supertrots wat we hier hebben laten zien. Zo zie je maar dat je met vertrouwen heel veel kunt bereiken. Waar ik het meest trots op ben? Dat deze groep bij iedere training en elk moment dat we samen zijn, alles uit elkaar proberen te halen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
13 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
14 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
14 uur geleden