Annan tot en met WK 2022 bondscoach van hockeysters
UTRECHT (ANP) - Alyson Annan is tot en met het WK van 2022 de bondscoach van de Nederlandse hockeysters. Het aflopende contract van Annan werd eerder al verlengd tot en met de uitgestelde Olympische Spelen van 2021, maar er wordt nu een jaar extra aan de overeenkomst toegevoegd.
Het WK van 2022 wordt van 1 tot en met 17 juli in Nederland en Spanje gespeeld. "Ik mag sinds oktober 2015 als bondscoach met de beste hockeysters van Nederland werken en beleef daar nog iedere dag veel plezier aan. Ik verheug me daarom op de komende periode waarin we het EK, de Olympische Spelen én het WK zullen spelen", zei Annan over haar verlenging.
De 47-jarige Annan werd met Oranje Europees kampioen in 2017 en 2019. In 2018 werd ook de wereldtitel veroverd. Op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 moest Oranje genoegen nemen met zilver.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
9 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
11 uur geleden