Annan niet langer bondscoach hockeysters
UTRECHT (ANP) - Hockeybond KNHB heeft per direct afscheid genomen van bondscoach Alyson Annan, die verantwoordelijk was voor de vrouwenploeg. Volgens de bond verschillen de partijen "van mening over de aanpak van het huidige traject om tot verbetering in de samenwerking en groepscultuur bij Oranje te komen". De hockeysters pakten afgelopen zomer goud op de Olympische Spelen van Tokio.
Na de Spelen in Tokio werd na evaluatiegesprekken met de selectie duidelijk dat niet alle betrokkenen een goed gevoel hadden bij het teamklimaat waarin zij de afgelopen periode hebben gepresteerd, aldus de KNHB. De conclusie was dat de groepscultuur, de onderlinge communicatie en het individuele welzijn van speelsters en staf punten waren waarop verbetering geboekt moest worden.
"Afgelopen maanden heb ik inzicht gekregen in de punten waar wij als team, staf en individu mee aan de slag konden gaan. Er is naar mijn mening geen verschil van inzicht over wat er te verbeteren valt, maar wel over de aanpak daarvan. Ik heb daar voor mezelf een grens getrokken en dit is helaas de consequentie", aldus de 48-jarige Annan.
Externe begeleider
Nadat duidelijk was geworden dat de hockeysters gebukt gingen onder het heersende teamklimaat werd door de KNHB een externe begeleider aangesteld die met staf en speelsters een traject startte om de huidige teamcultuur te verbeteren.
"De afgelopen drie maanden heeft de externe begeleider gebruikt om met staf en team de eerste stappen te zetten in dit traject. Gaandeweg dit traject bleek dat de aanpak waarvoor wij als bond in dit traject gekozen hebben niet overeenkomt met de visie die Alyson daarop heeft", aldus technisch directeur Jeroen Bijl. "Voor ons als KNHB is er geen andere weg dan de ingeslagen route die we met overtuiging in november zijn ingegaan. Natuurlijk hadden we het traject met Alyson tot en met de WK graag afgemaakt. Zeker gezien haar staat van dienst en wat ze allemaal betekend heeft als bondscoach."
Titels
Annan werd in oktober 2015 benoemd tot bondscoach van de hockeysters. Ze volgde toen Sjoerd Marijne op. Op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro werd Oranje tweede. Na de olympische finale was Annan onderwerp van gesprek omdat ze vlak voor de shoot-outs dacht dat er nog een helft gespeeld moest worden. Nederland verloor de shoot-outs uiteindelijk van Groot-Brittanniƫ.
Nederland won in 2018 onder leiding van Annan ook het WK en in 2017, 2019 en 2021 werd ook de Europese titel veroverd door de hockeysters, die de afgelopen jaren nauwelijks te verslaan waren. Oranje is in voorbereiding op het WK dat in de zomer in Spanje en Nederland wordt gespeeld.
De KNHB denkt na over de opvolging van Annan, zowel voor de korte als lange termijn. Vorig jaar vertrok Max Caldas al bij de mannenploeg. Hij werd opgevolgd door Jeroen Delmee.
Meer uit Sport
FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
13 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
16 uur geleden