Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Annan niet langer bondscoach hockeysters

Annan niet langer bondscoach hockeysters

UTRECHT (ANP) - Hockeybond KNHB heeft per direct afscheid genomen van bondscoach Alyson Annan, die verantwoordelijk was voor de vrouwenploeg. Volgens de bond verschillen de partijen "van mening over de aanpak van het huidige traject om tot verbetering in de samenwerking en groepscultuur bij Oranje te komen". De hockeysters pakten afgelopen zomer goud op de Olympische Spelen van Tokio.

Na de Spelen in Tokio werd na evaluatiegesprekken met de selectie duidelijk dat niet alle betrokkenen een goed gevoel hadden bij het teamklimaat waarin zij de afgelopen periode hebben gepresteerd, aldus de KNHB. De conclusie was dat de groepscultuur, de onderlinge communicatie en het individuele welzijn van speelsters en staf punten waren waarop verbetering geboekt moest worden.

"Afgelopen maanden heb ik inzicht gekregen in de punten waar wij als team, staf en individu mee aan de slag konden gaan. Er is naar mijn mening geen verschil van inzicht over wat er te verbeteren valt, maar wel over de aanpak daarvan. Ik heb daar voor mezelf een grens getrokken en dit is helaas de consequentie", aldus de 48-jarige Annan.

Externe begeleider

Nadat duidelijk was geworden dat de hockeysters gebukt gingen onder het heersende teamklimaat werd door de KNHB een externe begeleider aangesteld die met staf en speelsters een traject startte om de huidige teamcultuur te verbeteren.

"De afgelopen drie maanden heeft de externe begeleider gebruikt om met staf en team de eerste stappen te zetten in dit traject. Gaandeweg dit traject bleek dat de aanpak waarvoor wij als bond in dit traject gekozen hebben niet overeenkomt met de visie die Alyson daarop heeft", aldus technisch directeur Jeroen Bijl. "Voor ons als KNHB is er geen andere weg dan de ingeslagen route die we met overtuiging in november zijn ingegaan. Natuurlijk hadden we het traject met Alyson tot en met de WK graag afgemaakt. Zeker gezien haar staat van dienst en wat ze allemaal betekend heeft als bondscoach."

Titels

Annan werd in oktober 2015 benoemd tot bondscoach van de hockeysters. Ze volgde toen Sjoerd Marijne op. Op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro werd Oranje tweede. Na de olympische finale was Annan onderwerp van gesprek omdat ze vlak voor de shoot-outs dacht dat er nog een helft gespeeld moest worden. Nederland verloor de shoot-outs uiteindelijk van Groot-Brittannië.

Nederland won in 2018 onder leiding van Annan ook het WK en in 2017, 2019 en 2021 werd ook de Europese titel veroverd door de hockeysters, die de afgelopen jaren nauwelijks te verslaan waren. Oranje is in voorbereiding op het WK dat in de zomer in Spanje en Nederland wordt gespeeld.

De KNHB denkt na over de opvolging van Annan, zowel voor de korte als lange termijn. Vorig jaar vertrok Max Caldas al bij de mannenploeg. Hij werd opgevolgd door Jeroen Delmee.

Meer uit Sport

UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

3 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

10 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

10 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

12 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

13 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

14 uur geleden