Annabel Nanninga stopt per 1 november in Amsterdamse raad
AMSTERDAM (ANP) - Annabel Nanninga van JA21 stopt per 1 november als raadslid van de gemeenteraad in Amsterdam. Haar ontslagbrief aan de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema deelt Nanninga op X, voorheen Twitter. Ze stopt om meerdere redenen, waaronder de dubbele mandaten die zij heeft, omdat ze naast raadslid ook senator is.
Nanninga meldt in haar ontslagbrief dat het "de nadrukkelijke wens" is van "zowel mijzelf als JA21 om in de opbouw van de partij, waarvan ik medeoprichter ben, dubbele mandaten te vermijden dan wel uit te faseren. Deze stap past daarbij". Als verdere redenen voor haar ontslag zegt Nanninga dat doorstroming en vernieuwing goed is, en dat ze zich wil richten op haar werk in de Senaat en de campagne voor de Tweede Kamerverkiezingen in november. Nanninga staat op nummer twee op de lijst van JA21 voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Tot slot geeft ze ook aan dat ze uit Amsterdam wil verhuizen omwille van haar gezin. "Ook als ik niet verkozen word in de Tweede Kamer, zal ik niet terugkeren in de raad." Ze meldt ook dat het vertrek haar "als geboren en getogen Amsterdammer" zwaar valt.
Twee zetels
Onder meer vanwege die dubbele mandaten rommelde het al een tijdje binnen JA21. Vanwege de onvrede in de partij stapten Kamerleden Nicki Pouw-Verweij en Derk Jan Eppink in september over naar de BBB.
Nanninga kwam in 2018 als fractievoorzitter van Forum voor Democratie in de gemeenteraad. In 2020 verliet ze die partij en richtten zij en Joost Eerdmans JA21 op. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 werd Nanninga namens JA21 verkozen tot raadslid in de hoofdstad. Nanninga ziet zichzelf als de "rechtse luis in de pels" van de raad.
JA21 heeft twee zetels in de Amsterdamse raad. Kevin Kreuger is het andere raadslid. Of hij of iemand anders het fractievoorzitterschap van Nanninga zal overnemen is niet bekendgemaakt. Wel zegt Nanninga op X "alle vertrouwen" te hebben in Kreuger en het JA21-team.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
1 dag geledenBREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.
2 dagen geleden