Ankara: PKK executeerde 13 ontvoerde Turken
ANKARA (ANP/BLOOMBERG/DPA/RTR) - Turkije zegt dat de Koerdische organisatie PKK een groep van dertien eerder ontvoerde Turken in Irak heeft geëxecuteerd. "Ik wou dat we onze 13 burgers daar veilig weg hadden kunnen krijgen", zei minister Hulusi Akar van Defensie zondag. Vanwege veiligheidsredenen was de ontvoering niet eerder bekendgemaakt. De PKK wijst de beschuldigingen over de executies van de hand.
Het Turkse leger heeft de afgelopen dagen zware gevechten geleverd met PKK-strijders en veroverde onder meer een grot waarin de dertien lichamen werden gevonden. Volgens de eerste bevindingen waren twaalf mensen in het hoofd geschoten en een ander in de schouder, zei Akar. Ze waren ongewapend. Twee gevangengenomen PKK-strijders zouden volgens hem hebben verklaard dat de gevangenen kort voor het begin van de operatie in het gebied waren doodgeschoten.
In een verklaring op een PKK-website staat dat sommige gevangen die de organisatie vasthield, onder wie leden van de Turkse inlichtingsdiensten, politie en het leger, waren omgekomen tijdens gevechten in het gebied. De groep ontkende dat het ooit gevangenen iets heeft aangedaan.
Grootschalige operatie
Turkije begon woensdag een grootschalige operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk, volgens Ankara onder meer uit zelfverdediging.
De Turkse regering en de PKK vechten al decennia tegen elkaar. Het leger treedt herhaaldelijk op tegen PKK-posities in het zuidoosten van het land en in Noord-Irak. De PKK wordt door Turkije, Europa en de VS beschouwd als een terroristische organisatie. Hun hoofdkantoor is gevestigd in het Kandil-gebergte in Noord-Irak.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
3 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
4 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
5 uur geleden