Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ankara: PKK executeerde 13 ontvoerde Turken

Ankara: PKK executeerde 13 ontvoerde Turken

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/DPA/RTR) - Turkije zegt dat de Koerdische organisatie PKK een groep van dertien eerder ontvoerde Turken in Irak heeft geëxecuteerd. "Ik wou dat we onze 13 burgers daar veilig weg hadden kunnen krijgen", zei minister Hulusi Akar van Defensie zondag. Vanwege veiligheidsredenen was de ontvoering niet eerder bekendgemaakt. De PKK wijst de beschuldigingen over de executies van de hand.

Het Turkse leger heeft de afgelopen dagen zware gevechten geleverd met PKK-strijders en veroverde onder meer een grot waarin de dertien lichamen werden gevonden. Volgens de eerste bevindingen waren twaalf mensen in het hoofd geschoten en een ander in de schouder, zei Akar. Ze waren ongewapend. Twee gevangengenomen PKK-strijders zouden volgens hem hebben verklaard dat de gevangenen kort voor het begin van de operatie in het gebied waren doodgeschoten.

In een verklaring op een PKK-website staat dat sommige gevangen die de organisatie vasthield, onder wie leden van de Turkse inlichtingsdiensten, politie en het leger, waren omgekomen tijdens gevechten in het gebied. De groep ontkende dat het ooit gevangenen iets heeft aangedaan.

Grootschalige operatie

Turkije begon woensdag een grootschalige operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk, volgens Ankara onder meer uit zelfverdediging.

De Turkse regering en de PKK vechten al decennia tegen elkaar. Het leger treedt herhaaldelijk op tegen PKK-posities in het zuidoosten van het land en in Noord-Irak. De PKK wordt door Turkije, Europa en de VS beschouwd als een terroristische organisatie. Hun hoofdkantoor is gevestigd in het Kandil-gebergte in Noord-Irak.

Meer uit Buitenland

1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

28 minuten geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

1 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

2 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

2 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

4 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

4 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

5 uur geleden