Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ankara: PKK executeerde 13 ontvoerde Turken

Ankara: PKK executeerde 13 ontvoerde Turken

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/DPA/RTR) - Turkije zegt dat de Koerdische organisatie PKK een groep van dertien eerder ontvoerde Turken in Irak heeft geëxecuteerd. "Ik wou dat we onze 13 burgers daar veilig weg hadden kunnen krijgen", zei minister Hulusi Akar van Defensie zondag. Vanwege veiligheidsredenen was de ontvoering niet eerder bekendgemaakt. De PKK wijst de beschuldigingen over de executies van de hand.

Het Turkse leger heeft de afgelopen dagen zware gevechten geleverd met PKK-strijders en veroverde onder meer een grot waarin de dertien lichamen werden gevonden. Volgens de eerste bevindingen waren twaalf mensen in het hoofd geschoten en een ander in de schouder, zei Akar. Ze waren ongewapend. Twee gevangengenomen PKK-strijders zouden volgens hem hebben verklaard dat de gevangenen kort voor het begin van de operatie in het gebied waren doodgeschoten.

In een verklaring op een PKK-website staat dat sommige gevangen die de organisatie vasthield, onder wie leden van de Turkse inlichtingsdiensten, politie en het leger, waren omgekomen tijdens gevechten in het gebied. De groep ontkende dat het ooit gevangenen iets heeft aangedaan.

Grootschalige operatie

Turkije begon woensdag een grootschalige operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk, volgens Ankara onder meer uit zelfverdediging.

De Turkse regering en de PKK vechten al decennia tegen elkaar. Het leger treedt herhaaldelijk op tegen PKK-posities in het zuidoosten van het land en in Noord-Irak. De PKK wordt door Turkije, Europa en de VS beschouwd als een terroristische organisatie. Hun hoofdkantoor is gevestigd in het Kandil-gebergte in Noord-Irak.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela nu boven de 6300

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.

1 uur geleden
Trump claimt hele Straat van Hormuz te hebben ontdaan van mijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.

2 uur geleden
Turks parlement neemt wet aan voor einde aan strijd met PKK

ANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.

2 uur geleden
EU biedt Colombia hulp aan bij reddingswerk na aardbeving

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.

3 uur geleden
Dodental na aardbeving Colombia boven de honderd

PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.

4 uur geleden
VS hadden in juli heetste maand sinds begin metingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.

4 uur geleden
Colombia roept noodtoestand uit na zware aardbeving

BOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.

5 uur geleden