Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anjumer krijgt 12 maanden cel voor verwonden agent met bierfles

Anjumer krijgt 12 maanden cel voor verwonden agent met bierfles

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een 27-jarige man uit Anjum veroordeeld tot een celstraf van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk, voor het gooien van een bierfles naar een agent. De politieman liep breuken op aan zijn linkeroogkas en neus. Mogelijk zal hij in de toekomst niet meer goed kunnen zien.

Het incident gebeurde tijdens ongeregeldheden in de nacht van 30 op 31 december vorig jaar in het Friese dorp Anjum. Volgens de rechter heeft de man zich schuldig gemaakt aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. "Daarbij is het strafverzwarend dat een agent met zijn werk bezig was, terwijl hij liever bij zijn gezin thuis was geweest", aldus de rechter.

De rechter legde de Anjumer ook een meldplicht bij de reclassering, een alcoholverbod en een agressiebeheertraining op. Tevens moet hij een schadevergoeding van 6.000 euro betalen. De agent had om 25.000 euro gevraagd, maar het is nog niet zeker hoe zijn letsel zich verder zal ontwikkelen.

In de nacht van 30 op 31 december zorgde een groep van circa 150 mensen voor onrust in het Friese dorp Anjum. Daarbij werd brand gesticht op een verkeerskruising. De Mobiele Eenheid (ME) moest charges uitvoeren zodat de brandweer het vuur veilig kon doven. Rond 00.30 uur werd een noodverordening afgekondigd. Twee uur later sommeerde de politie inwoners van Anjum die buiten stonden en vuurwerk gooiden, om naar binnen te gaan zodat de ME vrij baan zou hebben. De noodverordening werd ook vanuit rondrijdende politiebusjes omgeroepen.

De 27-jarige man gaf daaraan geen gehoor. Hij bleef staan in een voortuin, ook toen de politie hem aansprak. Nadat hij een tik met een wapenstok had gekregen, smeet hij op twee meter afstand een bierfles naar een agent. De man verklaarde bij de rechter dat hij de inhoud van het flesje over de agenten wilde gieten. Hij was daarom met de bierfles aan het rondzwaaien. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. De advocaat van de Anjumer vroeg om vrijspraak.

Meer uit Binnenland

Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

1 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

6 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

6 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

10 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

11 uur geleden