Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Animal Rights geeft afschotvergunning Utrechtse wolf weinig kans

Animal Rights geeft afschotvergunning Utrechtse wolf weinig kans

UTRECHT (ANP) - Animal Rights acht het "onhaalbaar" dat een vergunning wordt afgegeven voor het doden van de wolf die op de Utrechtse Heuvelrug bij meerdere incidenten betrokken zou zijn geweest. Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie wijst erop dat de wolf een strikt beschermde status heeft en dat er andere oplossingen zijn om problemen met wolven te voorkomen. Hij noemde onder meer het afsluiten van gebieden.

"Zelfs als je een aantal probleemsituaties door een bepaalde wolf afvinkt, is er nauwelijks kans dat een afschotvergunning voor de rechter standhoudt", zegt Vermeulen. "Bovendien gaat het op de Utrechtse Heuvelrug mogelijk om een wolvenpaar met welpen. De mogelijkheid dat een vergunning voor afschot wordt afgegeven is dan nog kleiner, omdat in Nederland geen sprake is van een gunstige staat van instandhouding van de soort."

Vermeulen legt uit dat het afschieten van een jonge zwervende wolf minder invloed heeft op de staat van instandhouding dan het doden van een zogende of zwangere wolvin of een reproducerend mannetje. "Zij zorgen voor nieuwe welpen en daarmee zorgen ze er ook voor dat de staat van de instandhouding van de wolf verbetert."

Spoedonderzoek

De provincie Utrecht heeft een spoedonderzoek aangevraagd voor het DNA van de vermoedelijke wolf die woensdag een kind omver zou hebben gelopen of geduwd bij Austerlitz. De analyse moet uitwijzen of het om hetzelfde dier gaat dat eerder een klein meisje beet en een hondje meenam in de bossen bij Leusden.

De provincie houdt er ernstig rekening mee dat het inderdaad dezelfde wolf is en bereidt daarom een afschotvergunning voor het dier voor. Experts schrijven de twee eerdere incidenten toe aan een wolvenpaar dat zijn welpen beschermde.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

44 minuten geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

1 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

2 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

2 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

3 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden