Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Animal Rights geeft afschotvergunning Utrechtse wolf weinig kans

Animal Rights geeft afschotvergunning Utrechtse wolf weinig kans

UTRECHT (ANP) - Animal Rights acht het "onhaalbaar" dat een vergunning wordt afgegeven voor het doden van de wolf die op de Utrechtse Heuvelrug bij meerdere incidenten betrokken zou zijn geweest. Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie wijst erop dat de wolf een strikt beschermde status heeft en dat er andere oplossingen zijn om problemen met wolven te voorkomen. Hij noemde onder meer het afsluiten van gebieden.

"Zelfs als je een aantal probleemsituaties door een bepaalde wolf afvinkt, is er nauwelijks kans dat een afschotvergunning voor de rechter standhoudt", zegt Vermeulen. "Bovendien gaat het op de Utrechtse Heuvelrug mogelijk om een wolvenpaar met welpen. De mogelijkheid dat een vergunning voor afschot wordt afgegeven is dan nog kleiner, omdat in Nederland geen sprake is van een gunstige staat van instandhouding van de soort."

Vermeulen legt uit dat het afschieten van een jonge zwervende wolf minder invloed heeft op de staat van instandhouding dan het doden van een zogende of zwangere wolvin of een reproducerend mannetje. "Zij zorgen voor nieuwe welpen en daarmee zorgen ze er ook voor dat de staat van de instandhouding van de wolf verbetert."

Spoedonderzoek

De provincie Utrecht heeft een spoedonderzoek aangevraagd voor het DNA van de vermoedelijke wolf die woensdag een kind omver zou hebben gelopen of geduwd bij Austerlitz. De analyse moet uitwijzen of het om hetzelfde dier gaat dat eerder een klein meisje beet en een hondje meenam in de bossen bij Leusden.

De provincie houdt er ernstig rekening mee dat het inderdaad dezelfde wolf is en bereidt daarom een afschotvergunning voor het dier voor. Experts schrijven de twee eerdere incidenten toe aan een wolvenpaar dat zijn welpen beschermde.

Meer uit Binnenland

Asielzoekers aangekomen in opvang Wijk bij Duurstede

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.

7 uur geleden
Weeronline: officieel warmste 24 juni ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.

9 uur geleden
21 jaar cel voor doden vrouw met hondenketting

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.

10 uur geleden
Groep van 42 Gazanen aangekomen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.

10 uur geleden
Vanaf vrijdag ook code oranje in noorden van het land, meldt KNMI

DE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.

10 uur geleden
Eisers in Tata-zaak: voorkom dat de geschiedenis zich herhaalt

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw dreigen belangen van de industrie voor de gezondheid van burgers te gaan, stellen bezorgde omwonenden van Tata Steel voor de rechtbank in Den Haag. "En opnieuw dreigt de Staat verstrikt te raken in een zelfgesponnen web", zegt hun advocaat Channa Samkalden.

10 uur geleden
KNMI: hoogste hittekracht 10 bereikt in Eindhoven

DE BILT (ANP) - In Eindhoven is de hittekracht woensdag rond 12.30 uur opgelopen tot 10, het hoogste niveau. Niet eerder werd deze hittekracht daar bereikt. Volgens het KNMI komt hittekracht 10 sowieso zeer zelden voor. De laatste keer was op 14 augustus 2025 op het weerstation in het Limburgse Ell. Op meerdere stations is dit nog nooit gemeten, en op de meeste stations waar hittekracht 10 wel voorkwam, kwam dit slechts eens per vijf tot vijftien jaar voor. Rond 13.15 uur werd ook in onder andere Maastricht de 10 bereikt.

10 uur geleden