Animal Rights geeft afschotvergunning Utrechtse wolf weinig kans
UTRECHT (ANP) - Animal Rights acht het "onhaalbaar" dat een vergunning wordt afgegeven voor het doden van de wolf die op de Utrechtse Heuvelrug bij meerdere incidenten betrokken zou zijn geweest. Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie wijst erop dat de wolf een strikt beschermde status heeft en dat er andere oplossingen zijn om problemen met wolven te voorkomen. Hij noemde onder meer het afsluiten van gebieden.
"Zelfs als je een aantal probleemsituaties door een bepaalde wolf afvinkt, is er nauwelijks kans dat een afschotvergunning voor de rechter standhoudt", zegt Vermeulen. "Bovendien gaat het op de Utrechtse Heuvelrug mogelijk om een wolvenpaar met welpen. De mogelijkheid dat een vergunning voor afschot wordt afgegeven is dan nog kleiner, omdat in Nederland geen sprake is van een gunstige staat van instandhouding van de soort."
Vermeulen legt uit dat het afschieten van een jonge zwervende wolf minder invloed heeft op de staat van instandhouding dan het doden van een zogende of zwangere wolvin of een reproducerend mannetje. "Zij zorgen voor nieuwe welpen en daarmee zorgen ze er ook voor dat de staat van de instandhouding van de wolf verbetert."
Spoedonderzoek
De provincie Utrecht heeft een spoedonderzoek aangevraagd voor het DNA van de vermoedelijke wolf die woensdag een kind omver zou hebben gelopen of geduwd bij Austerlitz. De analyse moet uitwijzen of het om hetzelfde dier gaat dat eerder een klein meisje beet en een hondje meenam in de bossen bij Leusden.
De provincie houdt er ernstig rekening mee dat het inderdaad dezelfde wolf is en bereidt daarom een afschotvergunning voor het dier voor. Experts schrijven de twee eerdere incidenten toe aan een wolvenpaar dat zijn welpen beschermde.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
29 minuten geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
4 uur geleden