Animal Rights bindt strijd aan met 'te commerciële' schoolmelk
DEN HAAG (ANP) - Animal Rights bindt de strijd aan met schoolmelk. "Schaamteloze propaganda", vindt de dierenrechtenorganisatie, die vreest dat de neutraliteit van het onderwijs te grabbel wordt gegooid. Bovendien is melk helemaal niet nodig voor een goede gezondheid, stelt de club.
FrieslandCampina is onlangs weer begonnen met een nieuw schoolmelkprogramma waarbij scholen zuivel voor enkele dagen per week ontvangen. Animal Rights vindt dat het onderwijs zich niet commercieel moet verbinden met een bedrijf. "Schoolmelk stelt kinderen bloot aan een product en een merk. Dat heeft blijvende invloed." De organisatie heeft overigens geen bewijzen dat er in de lessen lovend over het bedrijf of melk wordt gesproken. "Maar het idee wordt gewekt dat melk een normaal product is. Het is pure promotie van een commercieel bedrijf", zegt een woordvoerder.
Hij ziet een verschil met het aanbod in een gemiddelde schoolkantine. "Voor schoolmelk hoeft de school niet te betalen." Verder zou het onderwijs kinderen kritisch moeten laten nadenken over koemelk, dat immers is bedoeld voor een kalfje. Er is veel leed in de zuivelindustrie, zoals het scheiden van kalfjes van hun moeders. Animal Rights heeft een voorbeeldbrief opgesteld, waarmee ouders kunnen protesteren tegen schoolmelk.
FrieslandCampina laat weten dat "de hele sector" op allerlei fronten actief is om dierenwelzijn te verbeteren. Melk is een kwalitatief goed product en levert een bijdrage aan een evenwichtig dieet, stelt een woordvoerder. Scholen zijn bovendien vrij om te kiezen of ze meedoen aan het (door de overheid gesubsidieerde) schoolmelkprogramma. Nu doen er zo'n tweehonderd scholen aan mee, die twee of drie dagen per week zuivel ontvangen voor de leerlingen.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ondernemer en privacyonderzoeker Danny Mekić moet inzage krijgen in de persoonlijke gegevens die het platform X van hem bewaart. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dat dinsdag bepaald. Eerder had de rechtbank dat ook geoordeeld, maar X was daartegen in beroep gegaan.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.
46 minuten geledenASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.
2 uur geledenASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
3 uur geleden