Angst voor rellen en brand op Franse nationale feestdag
PARIJS (ANP) - Frankrijk viert de nationale feestdag, 14 juli, zoals gebruikelijk met een grote parade op de Champs-Elysées. Maar dit jaar zijn er donderdag en vrijdag in totaal 130.000 agenten ingeschakeld om te voorkomen dat de feestdag vrijdag aanleiding geeft tot ongeregeldheden. Het land werd geplaagd door hevige onlusten van 27 juni tot 5 juli. Minister Darmanin van Binnenlandse Zaken heeft gezegd dat uit voorzorg bussen en trams donderdag en vrijdag niet meer na 22.00 uur rijden in stedelijke gebieden. Het openbaar vervoer was ook een doelwit van brandstichters tijdens de onlusten.
Veel gemeenten in het land hebben de traditionele vuurwerkshows op 'Quatorze Juillet' afgelast. De reden is niet de angst voor relletjes, maar de vrees dat het vuurwerk brand veroorzaakt in delen van het land waar het erg droog is geweest. De verkoop van vuurwerk aan particulieren is eerder wel verboden uit vrees voor brandstichters en relschoppers. Bij de recente rellen die uitbraken nadat een agent in een Parijse voorstad een 17-jarige autobestuurder dodelijk had getroffen met zijn vuurwapen, is voor minstens 650 miljoen euro schade aangericht. Veel schade werd door brandstichting veroorzaakt.
Op de feestdag is de Indiase premier Narendra Modi dit jaar de eregast. Hij woont de parade bij en zal met de gastheer president Emmanuel Macron dineren in het wereldberoemde museum Louvre. Macron ziet dit jaar af van een lang vraaggesprek met journalisten, zoals de Franse president wel vaker doet op de nationale feestdag. Macron zei dat hij binnenkort met een alternatief komt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
3 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
4 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.
5 uur geleden