Angst voor nieuwe lockdown drukt op sentiment Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door een recordaantal nieuwe besmettingen met het coronavirus in de Verenigde Staten. Daardoor zijn veel beleggers bang geworden dat er weer extra beperkende coronamaatregelen aankomen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,1 procent lager op 29.080,17 punten. De brede S&P 500 verloor 1 procent tot 3537,01 punten en technologiegraadmeter Nasdaq leverde 0,7 procent in op 11.709,59 punten.
De Amerikaanse economie gaat waarschijnlijk een paar uitdagende maanden tegemoet door de opleving van het coronavirus in de VS en elders in de wereld, heeft voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve laten weten. Hij verwees op een virtuele conferentie ook naar de mogelijke herinvoering van lockdownmaatregelen. "We zien dat de economie verder gaat op een solide pad van herstel, maar het grootste risico nu is de verdere verspreiding van de ziekte in de VS", aldus het centralebankhoofd.
Moderna
Vooral bedrijven die gevoelig zijn voor de ontwikkelingen rond corona gingen omlaag. Denk aan luchtvaartmaatschappijen als American Airlines en United Airlines maar ook om cruisebedrijven als Royal Caribbean Cruises en Carnival, die tot bijna 8 procent lager noteerden.
Farmaceut Moderna won juist 6,5 procent. De onderneming heeft laten weten dat de eerste batch gegevens van een recente test voor zijn in ontwikkeling zijnde coronavaccin klaar is om nader geanalyseerd te worden.
Koersen
Het aandeel van de al bankroete winkelketen J.C. Penney werd ruim een derde meer waard. J.C. Penney heeft ondanks de financiële problemen toch een nieuw damesmerk gelanceerd, genaamd Stylus. Ook XPeng werd ruwweg een derde meer waard. De in China gevestigde fabrikant van elektrische voertuigen heeft zijn opbrengsten afgelopen kwartaal flink opgevoerd.
De euro stond op 1,1808 dollar, tegen 1,1815 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 41,06 dollar. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 43,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
6 uur geleden