Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andrew wordt niet expliciet genoemd in Epstein-deal uit 2009

Andrew wordt niet expliciet genoemd in Epstein-deal uit 2009

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse prins Andrew wordt niet expliciet genoemd in een maandag onthulde schikking uit 2009, meldt de BBC. Het gaat om een deal tussen de vrouw die hem van misbruik beschuldigt en de rijke zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze kreeg 500.000 dollar waarbij ze ermee instemde geen zaken aan te spannen tegen eventuele andere betrokkenen.

Beschuldiger Virginia Giuffre klaagde de prins vorig jaar aan in New York, maar had in 2009 een schikking getroffen met Epstein. Ze beschuldigde ook hem van misbruik en werd afgekocht.

Andrew en zijn advocaten hadden al het vermoeden uitgesproken dat destijds is afgesproken dat Giuffre geen mensen meer kan aanklagen die banden hebben met de omstreden multimiljonair. De advocaat van Andrew probeert de rechter deze week te overtuigen om de zaak stop te zetten. Daarbij zal zeker worden verwezen naar de deal uit 2009, maar nog onduidelijk is in hoeverre die bruikbaar is. Er wordt veel discussie verwacht over de precieze betekenis van de bewoordingen in de schikking.

Uitgeleend

De advocaat van Giuffre heeft al gezegd dat de deal in zijn ogen niet relevant is voor het proces tegen Andrew. Er wordt dinsdag weer een zitting gehouden, die Andrew naar verwachting niet live volgt. De rechter kan meteen besluiten of de zaak kan doorgaan, maar zo'n besluit kan ook nog dagen op zich laten wachten.

De inmiddels 38-jarige Giuffre zegt dat ze als tiener door Epstein is 'uitgeleend' aan Andrew om misbruikt te worden. Ze zou in 2001 als minderjarige op drie gelegenheden seks hebben gehad met de zoon van de Britse koningin. Dat gebeurde naar verluidt in Londen, New York en op een privé-eiland van Epstein. De prins heeft dat steeds tegengesproken.

Epstein overleed in 2019 in de gevangenis in New York. Hij zou zichzelf van het leven hebben beroofd.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

43 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

6 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

6 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

6 uur geleden