Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andrew Tate opnieuw opgepakt na beschuldigingen seksueel misbruik

Andrew Tate opnieuw opgepakt na beschuldigingen seksueel misbruik

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De omstreden influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan zijn in Roemenië opnieuw opgepakt, ditmaal in een Brits onderzoek. Ze worden beschuldigd van seksueel misbruik in het Verenigd Koninkrijk.

De Roemeense politie meldt dinsdag dat de Britse autoriteiten arrestatiebevelen tegen de mannen hebben uitgevaardigd. Een woordvoerder van Tate bevestigt dat de broers maandag zijn opgepakt en meldt dat de beschuldigingen betrekking hebben op de periode tussen 2012 en 2015. Het tweetal beweert onschuldig te zijn.

Het Hof van Beroep in Boekarest beslist dinsdag of de broers worden uitgeleverd aan het Verenigd Koninkrijk, zegt de woordvoerder van Tate. Dit hof buigt zich vrijdag over de vraag of de inbeslagname van Tates bezittingen door Roemeense aanklagers in 2023 gehandhaafd blijft.

Arrestatie

De broers werden in december 2022 ook al in Roemenië, waar ze wonen, gearresteerd. Ze werden in juni samen met twee Roemeense vrouwen aangeklaagd voor mensenhandel, verkrachting en het oprichten van een criminele organisatie voor de uitbuiting van vrouwen. De vier zeggen onschuldig te zijn. De broers zaten maandenlang vast en werden daarna enige tijd onder huisarrest geplaatst. Zij mogen het land niet verlaten zolang het onderzoek naar hen loopt.

De Amerikaans-Britse Tate is populair op sociale media en heeft er een miljoenenpubliek. Hij staat vooral bekend om uitspraken die volgens critici vrouwonvriendelijk zijn.

Meer uit Buitenland

Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski vrijgelaten

MINSK (ANP) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omarmt.

21 minuten geleden
Zelensky benoemt nieuwe hoofdaanklager

KYIV (ANP/DPA) - President Volodymyr Zelensky heeft Roeslan Kravtsjenko officieel aangesteld als de nieuwe hoofdaanklager van Oekraïne. Hij volgt Andri Kostin op, die opstapte na de vaststelling van dienstplichtfraude bij onder meer het Openbaar Ministerie. Verscheidene medewerkers werden aan een invaliditeitsverklaring geholpen waardoor ze het leger niet in hoefden. Volgens een onderzoek van de veiligheidsdienst gebeurde dat ook op grote schaal bij andere overheidsinstanties.

56 minuten geleden
Syrische veiligheidsdienst pakt neef van Assad op

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische veiligheidsdienst heeft volgens het nationale persbureau SANA Wassim al-Assad gearresteerd, een neef van de voormalige machthebber Bashar al-Assad. De VS zetten hem in 2023 op de sanctielijst als leider van een paramilitaire groepering die het regime van zijn oom steunde, en wegens drugshandel.

1 uur geleden
Japan en VS ruziën over door VS geëiste verhoging defensiebudget

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de NAVO-top hard gebotst over de Amerikaanse eis dat Japan meer in defensie zou moeten steken. Japan heeft topoverleg met de VS afgezegd, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
Erdogan beschuldigt Israël van sabotage besprekingen

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.

4 uur geleden
Pakistan nomineert Donald Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".

5 uur geleden
Poetin zegt Israël dat Iran geen kernwapen maakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.

6 uur geleden