Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andrew Tate meldt opheffen huisarrest in Roemenië

Andrew Tate meldt opheffen huisarrest in Roemenië

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een Roemeense rechtbank heeft het huisarrest opgeheven van Andrew Tate. Dat meldt een woordvoerder van de Brits-Amerikaanse internetpersoonlijkheid. De omstreden Tate krijgt minder zware beperkingen opgelegd.

Tate en zijn broer, allebei voormalige kickboksers, worden in het Oost-Europese land vervolgd voor mensensmokkel. Die strafvervolging verloopt moeizaam. Een gerechtshof oordeelde eind vorig jaar dat fouten waren gemaakt en stuurde de zaak terug naar de aanklagers. Eerder was ook bewijsmateriaal ongeldig verklaard.

Tate vergeleek zichzelf dinsdag op internet met aankomend Amerikaans president Donald Trump. Hij schreef dat zowel hijzelf als de politicus slachtoffers zijn van misbruik van het rechtssysteem. "Trump wint, Tate wint", concludeerde de influencer.

Tate, die zich als anti-woke profileert, heeft op sociale media een miljoenpubliek. Hij trok de afgelopen tijd de aandacht door te stellen dat hij premier wil worden van het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Buitenland

Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

3 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

6 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

6 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

8 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

9 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

9 uur geleden