Andrew Tate meldt opheffen huisarrest in Roemenië
BOEKAREST (ANP/RTR) - Een Roemeense rechtbank heeft het huisarrest opgeheven van Andrew Tate. Dat meldt een woordvoerder van de Brits-Amerikaanse internetpersoonlijkheid. De omstreden Tate krijgt minder zware beperkingen opgelegd.
Tate en zijn broer, allebei voormalige kickboksers, worden in het Oost-Europese land vervolgd voor mensensmokkel. Die strafvervolging verloopt moeizaam. Een gerechtshof oordeelde eind vorig jaar dat fouten waren gemaakt en stuurde de zaak terug naar de aanklagers. Eerder was ook bewijsmateriaal ongeldig verklaard.
Tate vergeleek zichzelf dinsdag op internet met aankomend Amerikaans president Donald Trump. Hij schreef dat zowel hijzelf als de politicus slachtoffers zijn van misbruik van het rechtssysteem. "Trump wint, Tate wint", concludeerde de influencer.
Tate, die zich als anti-woke profileert, heeft op sociale media een miljoenpubliek. Hij trok de afgelopen tijd de aandacht door te stellen dat hij premier wil worden van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
11 uur geleden