Andrew Tate meldt opheffen huisarrest in Roemenië
BOEKAREST (ANP/RTR) - Een Roemeense rechtbank heeft het huisarrest opgeheven van Andrew Tate. Dat meldt een woordvoerder van de Brits-Amerikaanse internetpersoonlijkheid. De omstreden Tate krijgt minder zware beperkingen opgelegd.
Tate en zijn broer, allebei voormalige kickboksers, worden in het Oost-Europese land vervolgd voor mensensmokkel. Die strafvervolging verloopt moeizaam. Een gerechtshof oordeelde eind vorig jaar dat fouten waren gemaakt en stuurde de zaak terug naar de aanklagers. Eerder was ook bewijsmateriaal ongeldig verklaard.
Tate vergeleek zichzelf dinsdag op internet met aankomend Amerikaans president Donald Trump. Hij schreef dat zowel hijzelf als de politicus slachtoffers zijn van misbruik van het rechtssysteem. "Trump wint, Tate wint", concludeerde de influencer.
Tate, die zich als anti-woke profileert, heeft op sociale media een miljoenpubliek. Hij trok de afgelopen tijd de aandacht door te stellen dat hij premier wil worden van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
8 uur geleden