Andrew, Edward en William pas na overlijden Queen op Balmoral
BALMORAL (ANP) - Prins Andrew, prins Edward en zijn vrouw Sophie en prins William waren niet op tijd op Balmoral Castle om afscheid te kunnen nemen van koningin Elizabeth. Dat kan worden opgemaakt uit het tijdstip waarop premier Liz Truss op de hoogte werd gebracht van het overlijden van de Queen.
Andrew, Edward, Sophie en William arriveerden rond 17.00 uur lokale tijd op Balmoral per auto. Volgens de woordvoerder van Truss werd de premier al om 16.30 uur lokale tijd bijgepraat over het overlijden van Elizabeth.
Eerder landden de prinsen en gravin op het vliegveld van Aberdeen. Vanaf daar was het ruim een uur rijden naar Balmoral Castle, het vakantieverblijf van Britse koninklijke familie. Ook prins Harry kwam te laat. Koning Charles, koningin-gemalin Camilla en prinses Anne waren al wel enige tijd bij de koningin. Het is niet duidelijk of zij wel bij haar overlijden aanwezig waren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
45 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
5 uur geleden