Andrew, Edward en William pas na overlijden Queen op Balmoral
BALMORAL (ANP) - Prins Andrew, prins Edward en zijn vrouw Sophie en prins William waren niet op tijd op Balmoral Castle om afscheid te kunnen nemen van koningin Elizabeth. Dat kan worden opgemaakt uit het tijdstip waarop premier Liz Truss op de hoogte werd gebracht van het overlijden van de Queen.
Andrew, Edward, Sophie en William arriveerden rond 17.00 uur lokale tijd op Balmoral per auto. Volgens de woordvoerder van Truss werd de premier al om 16.30 uur lokale tijd bijgepraat over het overlijden van Elizabeth.
Eerder landden de prinsen en gravin op het vliegveld van Aberdeen. Vanaf daar was het ruim een uur rijden naar Balmoral Castle, het vakantieverblijf van Britse koninklijke familie. Ook prins Harry kwam te laat. Koning Charles, koningin-gemalin Camilla en prinses Anne waren al wel enige tijd bij de koningin. Het is niet duidelijk of zij wel bij haar overlijden aanwezig waren.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 55 doden gevallen door de overstromingen.
23 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
8 uur geleden