Andretti voorlopig niet welkom als elfde team in Formule 1
LONDEN (ANP) - Een elfde team in de Formule 1 is voorlopig niet welkom. Het management van de koningsklasse van de autosport heeft de aanvraag van de Amerikanen Michael en Mario Andretti om met een team toe te treden afgewezen. De commerciële rechtenhouder ziet op dit moment geen toegevoegde waarde in een extra team op de startgrid.
Andretti wilde graag vanaf 2025 met een eigen team meedoen in de Formule 1. De internationale autosportfederatie FIA keurde de aanmelding goed. De tien huidige teams in de Formule 1 stonden niet te juichen om de komst van een elfde renstal, maar zij hebben naar verluidt geen stem gehad in het besluit van Formula One Management.
"Ons evaluatieproces heeft uitgewezen dat de aanwezigheid van een elfde team geen toegevoegde waarde aan het kampioenschap zou opleveren", luidt de verklaring van FOM. "De beste manier voor een nieuw team om toegevoegde waarde te bieden is door competitief te zijn. Wij geloven niet dat deze kandidaat dat zou zijn."
Hervorming van motorregels
Wellicht dat Andretti wel kan toetreden in 2028, als partner Cadillac een eigen motor beschikbaar heeft. Dat zou dan de meerwaarde zijn die het team nu nog niet heeft.
FOM rechtvaardigde zijn afwijzing ook door te wijzen op de grote hervorming van de motorregels vanaf 2026. Dan stapt de Formule 1 over op een compleet nieuw aandrijving. Een motor volgens de oude regels bouwen voor slechts één seizoen, beschouwen de eigenaren van de Formule 1 als een vrij overbodige investering.
Entreegeld veel te laag
Cadillac is een van de merken van General Motors. Dat Amerikaanse concern gaf eerder al aan dat het vanaf 2028 motoren kan leveren aan Andretti. Het team zou dan bij een intrede in 2025 de eerste jaren moeten rijden met een motor van een van de huidige leveranciers.
Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA was de aanjager van het plan om meer teams toe te laten tot de Formule 1. "We moeten toekomstige inschrijvingen van mondiale autofabrikanten zoals die van GM en een volbloed racer als Andretti juist toejuichen. Het voegt diversiteit toe en verbreedt de aantrekkingskracht van de Formule 1", was zijn motivatie.
De tien bestaande teams waren vanaf het begin niet heel enthousiast over de plannen voor een elfde team. Ze vinden vooral de verplichte 200 miljoen dollar entreegeld veel te laag.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
11 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden