Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andretti voorlopig niet welkom als elfde team in Formule 1

Andretti voorlopig niet welkom als elfde team in Formule 1

LONDEN (ANP) - Een elfde team in de Formule 1 is voorlopig niet welkom. Het management van de koningsklasse van de autosport heeft de aanvraag van de Amerikanen Michael en Mario Andretti om met een team toe te treden afgewezen. De commerciële rechtenhouder ziet op dit moment geen toegevoegde waarde in een extra team op de startgrid.

Andretti wilde graag vanaf 2025 met een eigen team meedoen in de Formule 1. De internationale autosportfederatie FIA keurde de aanmelding goed. De tien huidige teams in de Formule 1 stonden niet te juichen om de komst van een elfde renstal, maar zij hebben naar verluidt geen stem gehad in het besluit van Formula One Management.

"Ons evaluatieproces heeft uitgewezen dat de aanwezigheid van een elfde team geen toegevoegde waarde aan het kampioenschap zou opleveren", luidt de verklaring van FOM. "De beste manier voor een nieuw team om toegevoegde waarde te bieden is door competitief te zijn. Wij geloven niet dat deze kandidaat dat zou zijn."

Hervorming van motorregels

Wellicht dat Andretti wel kan toetreden in 2028, als partner Cadillac een eigen motor beschikbaar heeft. Dat zou dan de meerwaarde zijn die het team nu nog niet heeft.

FOM rechtvaardigde zijn afwijzing ook door te wijzen op de grote hervorming van de motorregels vanaf 2026. Dan stapt de Formule 1 over op een compleet nieuw aandrijving. Een motor volgens de oude regels bouwen voor slechts één seizoen, beschouwen de eigenaren van de Formule 1 als een vrij overbodige investering.

Entreegeld veel te laag

Cadillac is een van de merken van General Motors. Dat Amerikaanse concern gaf eerder al aan dat het vanaf 2028 motoren kan leveren aan Andretti. Het team zou dan bij een intrede in 2025 de eerste jaren moeten rijden met een motor van een van de huidige leveranciers.

Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA was de aanjager van het plan om meer teams toe te laten tot de Formule 1. "We moeten toekomstige inschrijvingen van mondiale autofabrikanten zoals die van GM en een volbloed racer als Andretti juist toejuichen. Het voegt diversiteit toe en verbreedt de aantrekkingskracht van de Formule 1", was zijn motivatie.

De tien bestaande teams waren vanaf het begin niet heel enthousiast over de plannen voor een elfde team. Ze vinden vooral de verplichte 200 miljoen dollar entreegeld veel te laag.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

9 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

9 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

11 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

12 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

12 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

13 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

13 uur geleden