Andretti is 'kapot' van afwijzing Formule 1
INDIANAPOLIS (ANP/RTR) - Mario Andretti is zwaar teleurgesteld dat het commerciële management van de Formule 1 zijn team niet wil toelaten tot de koningsklasse van de autosport. "Ik kan niets anders zeggen dan dat ik er kapot van ben", liet de 83-jarige Amerikaan, in 1978 wereldkampioen in de Formule 1, weten via X.
Formula One Management (FOM) wees de aanvraag af omdat het team van Andretti geen toegevoegde waarde zou hebben voor de populaire klasse, waarin Max Verstappen al drie jaar op rij de wereldtitel heeft veroverd. Vanaf 2028 is Andretti mogelijk wel welkom, omdat het vanaf dat jaar kan beschikken over eigen motoren van Cadillac.
Mario en zijn zoon Michael Andretti wilden graag vanaf 2025 met een eigen team meedoen in de Formule 1. De internationale autosportfederatie FIA keurde de aanmelding goed, maar de beslissing over de komst van een elfde renstal lag bij de commerciële rechtenhouder.
"We zijn het absoluut niet eens met de argumenten van FOM", verklaarde Andretti later. "Andretti en Cadillac zijn twee succesvolle mondiale autosportorganisaties die zich inzetten om een echt Amerikaans fabrieksteam in de Formule 1 te plaatsen, dat met de besten ter wereld kan concurreren. We zijn trots op de aanzienlijke vooruitgang die we al hebben geboekt bij de ontwikkeling van een zeer competitieve auto en krachtbron, met een ervaren team erachter, en ons werk gaat gestaag door."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
3 uur geleden