Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andrejeva als jongste ooit met finale op WTA-1000-toernooi

Andrejeva als jongste ooit met finale op WTA-1000-toernooi

DUBAI (ANP) - Mirra Andrejeva heeft zich als jongste tennisster ooit geplaatst voor de finale van een WTA-1000-tennistoernooi. Andrejeva won bij het toernooi van Dubai in de halve finale met 6-4 4-6 6-3 van Elena Rybakina uit Kazachstan. De Russische is met zeventien jaar en 298 dagen de jongste speelster die op een niveau lager dan de grandslamtoernooien de eindstrijd haalde.

De WTA-1000-toernooien werden in 2009 in het leven geroepen en omvatten na de Australian Open, French Open, Wimbledon en US Open de tien meest prestigieuze tennistoernooien in het vrouwencircuit. Martina Hingis blijft met haar titel op de Australian Open in 1997 met zestien jaar en zestien weken de jongste winnares op het allerhoogste niveau.

Andrejeva stuit nu op de Deense Clara Tauson die de Tsjechische Karolina Muchova in drie sets (6-4 6-7 (4) 6-3) versloeg. De Russische, die donderdag in de kwartfinales de nummer 2 van de wereld Iga Swiatek versloeg, is de huidige nummer 14 van de wereldranglijst. Als Andrejeva de finale wint kan ze maandag voor het eerst bij de beste tien speelsters ter wereld komen.

Meer uit Sport

Sinner door naar kwartfinales na opgave tegenstander Dimitrov

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.

2 uur geleden
Swiatek overtuigend naar laatste acht Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Boete, strafpunten en gele kaart voor Franse renner Coquard

DUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.

3 uur geleden
Philipsen loopt meerdere breuken op bij val in Tour

DUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.

5 uur geleden
Djokovic voor zestiende keer in kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.

6 uur geleden
Hordeloper Smidt jaar lang uitgeschakeld door blessure

ASSEN (ANP) - Atleet Nick Smidt wacht een lange revalidatie. De 28-jarige vijfvoudig Nederlands kampioen op de 400 meter horden is maandag geopereerd aan een gescheurde achillespees. De atleet meldt op Instagram dat zijn rechterbeen acht weken in het gips moet en dat hij twaalf maanden nodig heeft voor een volledig herstel. Hij mist daarmee in ieder geval de WK atletiek in Tokio in september.

6 uur geleden
Merlier sprint naar winst in derde etappe Tour de France

DUINKERKE (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over 178 kilometer van Valenciennes naar Duinkerke. De Europees kampioen van Soudal - Quick-Step hield in de massasprint de Italiaan Jonathan Milan en de Duitser Phil Bauhaus achter zich.

6 uur geleden