Andrejeva als jongste ooit met finale op WTA-1000-toernooi
DUBAI (ANP) - Mirra Andrejeva heeft zich als jongste tennisster ooit geplaatst voor de finale van een WTA-1000-tennistoernooi. Andrejeva won bij het toernooi van Dubai in de halve finale met 6-4 4-6 6-3 van Elena Rybakina uit Kazachstan. De Russische is met zeventien jaar en 298 dagen de jongste speelster die op een niveau lager dan de grandslamtoernooien de eindstrijd haalde.
De WTA-1000-toernooien werden in 2009 in het leven geroepen en omvatten na de Australian Open, French Open, Wimbledon en US Open de tien meest prestigieuze tennistoernooien in het vrouwencircuit. Martina Hingis blijft met haar titel op de Australian Open in 1997 met zestien jaar en zestien weken de jongste winnares op het allerhoogste niveau.
Andrejeva stuit nu op de Deense Clara Tauson die de Tsjechische Karolina Muchova in drie sets (6-4 6-7 (4) 6-3) versloeg. De Russische, die donderdag in de kwartfinales de nummer 2 van de wereld Iga Swiatek versloeg, is de huidige nummer 14 van de wereldranglijst. Als Andrejeva de finale wint kan ze maandag voor het eerst bij de beste tien speelsters ter wereld komen.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
18 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
20 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
21 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
22 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
22 uur geleden