André van Duin vijfde winnaar van Gouden Televizier Oeuvre-Ring
AMSTERDAM (ANP) - André van Duin is de vijfde winnaar van de Gouden Televizier Oeuvre-Ring. De prijs, voor mensen die zich jarenlang hebben bewezen op de Nederlandse televisie, is sinds 1964 slechts vier keer eerder uitgereikt. De 77-jarige Van Duin krijgt de award donderdagavond tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala, werd bekendgemaakt in talkshow Eva.
De eerdere winnaars van de oeuvreprijs zijn Willem Duys (1974), Mies Bouwman (2009), Linda de Mol (2015) en Ivo Niehe (2020). "Mooi rijtje", zei de komiek en televisiemaker na de bekendmaking door Eva Jinek.
"Ik dacht dat die alleen maar postuum werd uitgereikt", grapte Van Duin. "Dus ik ga morgen sowieso niet met lege handen naar huis?" Van Duin zei daarna dat het "altijd leuk" is om erkenning te krijgen. Hij werd in de talkshow onder meer geprezen voor programma's als Animal Crackers, de Dik Voormekaar Show, Wie ben ik?, Heel Holland Bakt en Het geheime dagboek van Hendrik Groen. Ook zijn theaterwerk, met onder anderen Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten, werd benoemd.
André van Duin is de eerste bekendgemaakte winnaar van het Gouden Televizier-Gala dit jaar. Hett gala vindt donderdagavond plaats in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Kanshebbers voor de Gouden Televizier-Ring, die wordt beschouwd als de belangrijkste prijs van de avond, zijn B&B Vol Liefde (RTL 4), Dwars door de Lage Landen (VPRO) en Denkend aan Holland (Omroep MAX), dat Van Duin presenteert samen met Janny van der Heijden. Vorig jaar won de serie Oogappels.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - De burgemeester van Dijk en Waard heeft dinsdag opdracht gegeven voor de sluiting van een bedrijfspand in Heerhugowaard voor zes maanden. Op 1 juni viel daar een dodelijk slachtoffer door een schiet- en steekpartij. Twee verdachten werden daarvoor aangehouden, meldt de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.
11 uur geledenALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.
12 uur geledenKUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.
12 uur geleden