Andorra wil lid worden van IMF
WASHINGTON (ANP) - Andorra wil lid worden van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het Europese dwergstaatje, gelegen tussen Spanje en Frankrijk, heeft daarvoor een officiële aanvraag ingediend. Volgens IMF-topvrouw Kristalina Georgieva zal het verzoek in behandeling worden genomen.
Andorra was de afgelopen jaren al in gesprek met het IMF over een toetreding. Het land werkte tegelijkertijd aan economische en financiële hervormingen. Als Andorra, dat overigens geen lid is van de Europese Unie, daadwerkelijk toe mag treden tot het IMF, zou dat het eerste nieuwe lid zijn sinds 2016. Toen kwam Nauru erbij, een kleine eilandstaat in de Grote Oceaan. De laatste Europese nieuwkomer dateert alweer van 2009, toen Kosovo het IMF-lidmaatschap verkreeg. Het fonds telt momenteel 189 leden.
Het IMF werd in 1945 opgericht. Het doel was na de Tweede Wereldoorlog een nieuw economisch systeem in de wereld op te bouwen, dat op stabiele wisselkoersen was gebaseerd. De organisatie met hoofdkantoor in Washington is vooral bekend doordat het bij financiële crises ingrijpt. Het fonds helpt landen in problemen met kredieten. Daaraan zijn strenge voorwaarden verbonden, zoals sanering van de overheidsfinanciën. Bij de aanpak van de Griekse schuldencrisis speelde het IMF ook een belangrijke rol.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Banken zullen "ieder voor zich bezien" welke gevolgen de recente rechterlijke uitspraak over de compensatie van slachtoffers van bankfraude heeft voor hun eigen processen en procedures. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) gezegd.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP hebben potentieel heel grote gevolgen, zegt ethisch hacker Wouter van Dongen. Wereldwijd draait ongeveer 70 procent van de websites op PHP of toepassingen daarvan. "Het gevaar is dat die sites worden overgenomen of dat iemand bij alle data kan", stelt Van Dongen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Cyberbeveiliger Cloudflare ziet dat bedrijven geconfronteerd worden met de eerste cyberaanvallen die gericht zijn op de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Dat heeft technisch directeur Dane Knecht gezegd op socialmediaplatform X.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse regering heeft woensdag goedkeuring verleend voor gaswinning in het omstreden Jackdaw-gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De start van de gasproductie bij Jackdaw had jarenlang te maken met vertraging door juridische procedures vanwege milieu- en klimaatzorgen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.
2 uur geleden