Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andorra wil lid worden van IMF

Andorra wil lid worden van IMF

WASHINGTON (ANP) - Andorra wil lid worden van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het Europese dwergstaatje, gelegen tussen Spanje en Frankrijk, heeft daarvoor een officiële aanvraag ingediend. Volgens IMF-topvrouw Kristalina Georgieva zal het verzoek in behandeling worden genomen.

Andorra was de afgelopen jaren al in gesprek met het IMF over een toetreding. Het land werkte tegelijkertijd aan economische en financiële hervormingen. Als Andorra, dat overigens geen lid is van de Europese Unie, daadwerkelijk toe mag treden tot het IMF, zou dat het eerste nieuwe lid zijn sinds 2016. Toen kwam Nauru erbij, een kleine eilandstaat in de Grote Oceaan. De laatste Europese nieuwkomer dateert alweer van 2009, toen Kosovo het IMF-lidmaatschap verkreeg. Het fonds telt momenteel 189 leden.

Het IMF werd in 1945 opgericht. Het doel was na de Tweede Wereldoorlog een nieuw economisch systeem in de wereld op te bouwen, dat op stabiele wisselkoersen was gebaseerd. De organisatie met hoofdkantoor in Washington is vooral bekend doordat het bij financiële crises ingrijpt. Het fonds helpt landen in problemen met kredieten. Daaraan zijn strenge voorwaarden verbonden, zoals sanering van de overheidsfinanciën. Bij de aanpak van de Griekse schuldencrisis speelde het IMF ook een belangrijke rol.

Meer uit Financieel

Klarna daalt fors op Wall Street, chipbedrijven onder druk

NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.

33 minuten geleden
Betaaldienst Klarna somberder over belangrijke Duitse markt

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.

58 minuten geleden
Havenarbeiders in Duitsland staken om loonconflict

HAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.

2 uur geleden
Flitshandelaar Optiver koopt energiespecialist Northpool

AMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.

3 uur geleden
Duitse boerenorganisatie: graanoogst 7 procent lager door droogte

HANNOVER (ANP/AFP) - De graanoogst in Duitsland daalt dit jaar naar verwachting met 7 procent door de aanhoudende hitte en droogte van de afgelopen tijd. Dat zegt voorzitter Joachim Rukwied van de Duitse belangenorganisatie voor boeren. Met name in het zuiden en westen van het land zal de oogst lager zijn, met soms zelfs volledig mislukte oogsten.

3 uur geleden
Schoonmakers staken op Schiphol tegen verlaging ziektegeld

SCHIPHOL (ANP) - Schoonmakers staken woensdag op Schiphol uit onvrede over de nieuwe cao, meldt FNV. Het ziektegeld wordt verlaagd en dat kan volgens de vakbond grote financiële gevolgen hebben voor schoonmakers. Het is niet de bedoeling dat stakingen tot vertragingen voor reizigers leiden.

3 uur geleden
Hoofdeconoom ECB: inflatie blijft voorlopig hoog door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone zal waarschijnlijk nog de rest van dit jaar op een verhoogd niveau blijven door de sterk gestegen brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt hoofdeconoom Philip Lane van de Europese Centrale Bank (ECB). In juli bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,9 procent. Lane denkt dat de inflatie voorlopig rond dit niveau zal blijven.

5 uur geleden