Anderlecht wil verdediger Debast niet naar PSV laten gaan
BRUSSEL (ANP) - Voetbalclub Anderlecht weigert om mee te werken aan een transfer van Zeno Debast. De Belgische verdediger staat in de belangstelling van PSV, maar volgens trainer Brian Riemer wil Anderlecht hem niet verkopen.
"Hij is een heel belangrijke speler voor ons en het is absoluut niet het plan om hem te verkopen", zei Riemer tegen Belgische media na de competitiezege op landskampioen Antwerp (1-0). De 19-jarige Debast, die vorig jaar al debuteerde in het nationale elftal van België, speelde de hele wedstrijd centraal achterin naast aanvoerder Jan Vertonghen.
"We gaan Zeno niet verkopen, hij blijft bij ons", aldus Riemer. "Er zijn op dit moment een paar Saudische ploegen die veel geld in het voetbal pompen. Dus zeg nooit nooit, het kan altijd gebeuren. Maar het is de bedoeling dat Zeno hier het hele seizoen blijft."
PSV ziet Debast als een potentiële versterking voor de achterhoede. "We zijn met hem in gesprek", zei directeur voetbalzaken Earnest Stewart vrijdag voorafgaand aan de met 1-0 gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Feyenoord. PSV wil zich in iedere linie nog versterken. De Eindhovenaren probeerden het eerder bij de Colombiaanse verdediger Davinson Sánchez van Tottenham Hotspur, maar diens financiële eisen bleken te hoog.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
10 uur geleden