Anderlecht weert harde supporterskern bij uitwedstrijden
BRUSSEL (ANP) - De Belgische topclub Anderlecht heeft zelf de harde supporterskern gestraft voor het wangedrag tijdens de recente uitwedstrijd tegen Real Sociedad in de Europa League. De club heeft vijf fans een stadionverbod opgelegd en aansprakelijk gesteld voor de schade in het stadion van de Spaanse club. Voorts wordt de harde kern, die bekend staat als Mauves Army, geweerd bij uitwedstrijden in de Europa League en in het Belgische voetbal.
De fans van Anderlecht misdroegen zich in het duel op 3 oktober in San Sebastián. Ze sloopten stadionstoeltjes en wierpen die naar de fans van de thuisclub. De Brusselse club bood meteen na de wedstrijd verontschuldigingen aan en veroordeelde het gedrag van zijn eigen fans.
Met hulp van de politie wist de club acht leden van de harde kern te identificeren, van wie vijf met voorwerpen hadden gegooid. Anderlecht wachtte niet op de rapportage van de UEFA en strafte onmiddellijk. "De club benadrukt dat het dergelijk gedrag nooit zal tolereren en steeds gepaste sancties zal treffen tegen de betrokkenen die zich hier toch schuldig aan maken", meldde Anderlecht op de clubsite.
Zelfs harde kern Mauves Army vond dat de eigen fans over de schreef waren gegaan en verontschuldigde zich in een publieke verklaring. "Afgelopen donderdag hebben wij collectief gefaald in het beheersen van het gedrag van enkele leden. Voor hun daden is geen enkel excuus. We hebben de ernst hiervan zwaar onderschat, waardoor roekeloosheid de overhand kreeg op gezond verstand."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
4 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
6 uur geleden