Anderlecht weert harde supporterskern bij uitwedstrijden
BRUSSEL (ANP) - De Belgische topclub Anderlecht heeft zelf de harde supporterskern gestraft voor het wangedrag tijdens de recente uitwedstrijd tegen Real Sociedad in de Europa League. De club heeft vijf fans een stadionverbod opgelegd en aansprakelijk gesteld voor de schade in het stadion van de Spaanse club. Voorts wordt de harde kern, die bekend staat als Mauves Army, geweerd bij uitwedstrijden in de Europa League en in het Belgische voetbal.
De fans van Anderlecht misdroegen zich in het duel op 3 oktober in San Sebastián. Ze sloopten stadionstoeltjes en wierpen die naar de fans van de thuisclub. De Brusselse club bood meteen na de wedstrijd verontschuldigingen aan en veroordeelde het gedrag van zijn eigen fans.
Met hulp van de politie wist de club acht leden van de harde kern te identificeren, van wie vijf met voorwerpen hadden gegooid. Anderlecht wachtte niet op de rapportage van de UEFA en strafte onmiddellijk. "De club benadrukt dat het dergelijk gedrag nooit zal tolereren en steeds gepaste sancties zal treffen tegen de betrokkenen die zich hier toch schuldig aan maken", meldde Anderlecht op de clubsite.
Zelfs harde kern Mauves Army vond dat de eigen fans over de schreef waren gegaan en verontschuldigde zich in een publieke verklaring. "Afgelopen donderdag hebben wij collectief gefaald in het beheersen van het gedrag van enkele leden. Voor hun daden is geen enkel excuus. We hebben de ernst hiervan zwaar onderschat, waardoor roekeloosheid de overhand kreeg op gezond verstand."
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
2 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
10 uur geleden