Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anderlecht weert harde supporterskern bij uitwedstrijden

Anderlecht weert harde supporterskern bij uitwedstrijden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische topclub Anderlecht heeft zelf de harde supporterskern gestraft voor het wangedrag tijdens de recente uitwedstrijd tegen Real Sociedad in de Europa League. De club heeft vijf fans een stadionverbod opgelegd en aansprakelijk gesteld voor de schade in het stadion van de Spaanse club. Voorts wordt de harde kern, die bekend staat als Mauves Army, geweerd bij uitwedstrijden in de Europa League en in het Belgische voetbal.

De fans van Anderlecht misdroegen zich in het duel op 3 oktober in San Sebastián. Ze sloopten stadionstoeltjes en wierpen die naar de fans van de thuisclub. De Brusselse club bood meteen na de wedstrijd verontschuldigingen aan en veroordeelde het gedrag van zijn eigen fans.

Met hulp van de politie wist de club acht leden van de harde kern te identificeren, van wie vijf met voorwerpen hadden gegooid. Anderlecht wachtte niet op de rapportage van de UEFA en strafte onmiddellijk. "De club benadrukt dat het dergelijk gedrag nooit zal tolereren en steeds gepaste sancties zal treffen tegen de betrokkenen die zich hier toch schuldig aan maken", meldde Anderlecht op de clubsite.

Zelfs harde kern Mauves Army vond dat de eigen fans over de schreef waren gegaan en verontschuldigde zich in een publieke verklaring. "Afgelopen donderdag hebben wij collectief gefaald in het beheersen van het gedrag van enkele leden. Voor hun daden is geen enkel excuus. We hebben de ernst hiervan zwaar onderschat, waardoor roekeloosheid de overhand kreeg op gezond verstand."

Meer uit Voetbal

Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

29 minuten geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

2 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

5 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

6 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

6 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

7 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

7 uur geleden