Anderlecht weert harde supporterskern bij uitwedstrijden
BRUSSEL (ANP) - De Belgische topclub Anderlecht heeft zelf de harde supporterskern gestraft voor het wangedrag tijdens de recente uitwedstrijd tegen Real Sociedad in de Europa League. De club heeft vijf fans een stadionverbod opgelegd en aansprakelijk gesteld voor de schade in het stadion van de Spaanse club. Voorts wordt de harde kern, die bekend staat als Mauves Army, geweerd bij uitwedstrijden in de Europa League en in het Belgische voetbal.
De fans van Anderlecht misdroegen zich in het duel op 3 oktober in San Sebastián. Ze sloopten stadionstoeltjes en wierpen die naar de fans van de thuisclub. De Brusselse club bood meteen na de wedstrijd verontschuldigingen aan en veroordeelde het gedrag van zijn eigen fans.
Met hulp van de politie wist de club acht leden van de harde kern te identificeren, van wie vijf met voorwerpen hadden gegooid. Anderlecht wachtte niet op de rapportage van de UEFA en strafte onmiddellijk. "De club benadrukt dat het dergelijk gedrag nooit zal tolereren en steeds gepaste sancties zal treffen tegen de betrokkenen die zich hier toch schuldig aan maken", meldde Anderlecht op de clubsite.
Zelfs harde kern Mauves Army vond dat de eigen fans over de schreef waren gegaan en verontschuldigde zich in een publieke verklaring. "Afgelopen donderdag hebben wij collectief gefaald in het beheersen van het gedrag van enkele leden. Voor hun daden is geen enkel excuus. We hebben de ernst hiervan zwaar onderschat, waardoor roekeloosheid de overhand kreeg op gezond verstand."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
3 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
4 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
16 uur geleden