Anderlecht-voorzitter Coucke maakt plaats
BRUSSEL (ANP) - Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe voorzitter van Anderlecht. De voormalig sportjournalist, rijk geworden als eigenaar van televisieproductiebedrijf Woestijnvis en onder meer eigenaar van de Ronde van Vlaanderen, neemt de functie over van Marc Coucke, die wel hoofdaandeelhouder blijft van de Brusselse voetbalclub.
De bestuurswissel past in het ambitieuze plan RSCA '20-'25, waarmee Anderlecht een terugkeer naar de top wil bewerkstelligen. Dat moet gebeuren door volop te investeren in Neerpede, het opleidingscentrum. "'In youth we trust' blijft de kernwaarde waarop Anderlecht zijn succes wil bouwen", meldt de club. "Neerpede wordt nog meer dan vroeger het kloppende hart van de club en wil de volgende Vincent Kompany en de volgende Romelu Lukaku naar het eerste elftal brengen om daar successen te boeken."
Coucke zegt een stap opzij te doen om "alle ruimte te laten aan het nieuwe management". Vandenhaute was al extern adviseur van bestuursvoorzitter Karel Van Eetvelt. Hij stopt met zijn activiteiten als spelersmakelaar en zegt, net als de vorig jaar in Brussel teruggekeerde verdediger Kompany, in de club te willen investeren. Van Eetvelt moet het plan nog wel ter goedkeuring voorleggen aan de raad van bestuur van de club.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
19 uur geleden