Anderlecht ruim langs tiental Eupen, Vlap benut strafschop
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft met het oog op deelname aan de play-offs in de Belgische voetbalcompetitie een belangrijke overwinning behaald. Het team van coach Frank Vercauteren was met 6-1 te sterk voor Eupen, dat bijna de gehele wedstrijd met een man minder speelde na een vroege rode kaart voor de Spanjaard Jordi Amat.
De Nederlander Michel Vlap benutte in de 17e minuut een strafschop en zorgde daarmee voor de 2-0. Aanvoerder Vincent Kompany maakte ook een doelpunt, de eerste in de competitie sinds hij afgelopen zomer bij de club terugkeerde. De 6-1 kwam op naam van oud-PSV'er Zakaria Bakkali.
Anderlecht staat na zondag op de achtste plaats. De achterstand op nummer zes Genk is vier punten. De eerste zes clubs doen aan het einde van het seizoen mee in de kampioensgroep.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
58 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden