Anderlecht plaatst zich voor play-offs door zege op Kortrijk
KORTRIJK/GENT (ANP) - Anderlecht heeft zich als vierde club in de Belgische Jupiler Pro League geplaatst voor de play-offs. De ploeg van coach Vincent Kompany won met enige moeite met 3-2 van Kortrijk en bleef daarmee nummer 5 KAA Gent voor.
Gent won met 5-0 van OH Leuven, maar heeft 2 punten minder dan Anderlecht dat zelfs nog FC Antwerp passeerde op de ranglijst. De club uit Brussel plaatst zich net als eerder koploper Union, titelverdediger Club Brugge en FC Antwerp voor de play-offs.
Anderlecht kwam nog op achterstand. Trent Sainsbury benutte namens de thuisploeg een strafschop in de 20e minuut. Joshua Zirkzee maakte 5 minuten later gelijk. Na de rust zette Anouar Ait El Hadj Anderlecht op 2-1. Zijn eerste schot werd nog geblokt, maar in de rebound was het wel raak. Christian Kouamé zorgde 5 minuten later op aangeven van Zirkzee voor de derde treffer. Bryan Reynolds bracht de spanning weer terug met de 3-2. Faïz Selemani was zelfs dicht bij de gelijkmaker. Zijn corner belandde op de paal, maar Anderlecht hield stand.
Wedstrijd Union gestaakt
KAA Gent deed wat het moest doen om kans te maken op de play-offs. Julien De Sart en Tarik Tissoudali hadden voor de 2-0-voorsprong gezorgd. In de slotfase scoorde Andrew Hjulsager nog en daarna de in Amsterdam geboren Marokkaan Tissoudali nog twee keer.
De wedstrijd van koploper Union tegen het al gedegradeerde Beerschot werd vlak voor tijd gestaakt na wangedrag van de supporters van de bezoekers. Het stond op dat moment nog 0-0.
Union heeft met de uitslag van dat duel nog niet meegerekend 74 punten, twee meer dan Club Brugge. De titelverdediger won met 2-0 van KV Mechelen. Mats Rits en Andreas Skov Olsen maakten de doelpunten voor Brugge, waar Noa Lang de hele wedstrijd speelde. Ruud Vormer en Bas Dost bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
20 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
20 uur geleden