Anderlecht plaatst zich voor play-offs door zege op Kortrijk
KORTRIJK/GENT (ANP) - Anderlecht heeft zich als vierde club in de Belgische Jupiler Pro League geplaatst voor de play-offs. De ploeg van coach Vincent Kompany won met enige moeite met 3-2 van Kortrijk en bleef daarmee nummer 5 KAA Gent voor.
Gent won met 5-0 van OH Leuven, maar heeft 2 punten minder dan Anderlecht dat zelfs nog FC Antwerp passeerde op de ranglijst. De club uit Brussel plaatst zich net als eerder koploper Union, titelverdediger Club Brugge en FC Antwerp voor de play-offs.
Anderlecht kwam nog op achterstand. Trent Sainsbury benutte namens de thuisploeg een strafschop in de 20e minuut. Joshua Zirkzee maakte 5 minuten later gelijk. Na de rust zette Anouar Ait El Hadj Anderlecht op 2-1. Zijn eerste schot werd nog geblokt, maar in de rebound was het wel raak. Christian Kouamé zorgde 5 minuten later op aangeven van Zirkzee voor de derde treffer. Bryan Reynolds bracht de spanning weer terug met de 3-2. Faïz Selemani was zelfs dicht bij de gelijkmaker. Zijn corner belandde op de paal, maar Anderlecht hield stand.
Wedstrijd Union gestaakt
KAA Gent deed wat het moest doen om kans te maken op de play-offs. Julien De Sart en Tarik Tissoudali hadden voor de 2-0-voorsprong gezorgd. In de slotfase scoorde Andrew Hjulsager nog en daarna de in Amsterdam geboren Marokkaan Tissoudali nog twee keer.
De wedstrijd van koploper Union tegen het al gedegradeerde Beerschot werd vlak voor tijd gestaakt na wangedrag van de supporters van de bezoekers. Het stond op dat moment nog 0-0.
Union heeft met de uitslag van dat duel nog niet meegerekend 74 punten, twee meer dan Club Brugge. De titelverdediger won met 2-0 van KV Mechelen. Mats Rits en Andreas Skov Olsen maakten de doelpunten voor Brugge, waar Noa Lang de hele wedstrijd speelde. Ruud Vormer en Bas Dost bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
10 uur geleden