Anderlecht plaatst zich voor play-offs door zege op Kortrijk
KORTRIJK/GENT (ANP) - Anderlecht heeft zich als vierde club in de Belgische Jupiler Pro League geplaatst voor de play-offs. De ploeg van coach Vincent Kompany won met enige moeite met 3-2 van Kortrijk en bleef daarmee nummer 5 KAA Gent voor.
Gent won met 5-0 van OH Leuven, maar heeft 2 punten minder dan Anderlecht dat zelfs nog FC Antwerp passeerde op de ranglijst. De club uit Brussel plaatst zich net als eerder koploper Union, titelverdediger Club Brugge en FC Antwerp voor de play-offs.
Anderlecht kwam nog op achterstand. Trent Sainsbury benutte namens de thuisploeg een strafschop in de 20e minuut. Joshua Zirkzee maakte 5 minuten later gelijk. Na de rust zette Anouar Ait El Hadj Anderlecht op 2-1. Zijn eerste schot werd nog geblokt, maar in de rebound was het wel raak. Christian Kouamé zorgde 5 minuten later op aangeven van Zirkzee voor de derde treffer. Bryan Reynolds bracht de spanning weer terug met de 3-2. Faïz Selemani was zelfs dicht bij de gelijkmaker. Zijn corner belandde op de paal, maar Anderlecht hield stand.
Wedstrijd Union gestaakt
KAA Gent deed wat het moest doen om kans te maken op de play-offs. Julien De Sart en Tarik Tissoudali hadden voor de 2-0-voorsprong gezorgd. In de slotfase scoorde Andrew Hjulsager nog en daarna de in Amsterdam geboren Marokkaan Tissoudali nog twee keer.
De wedstrijd van koploper Union tegen het al gedegradeerde Beerschot werd vlak voor tijd gestaakt na wangedrag van de supporters van de bezoekers. Het stond op dat moment nog 0-0.
Union heeft met de uitslag van dat duel nog niet meegerekend 74 punten, twee meer dan Club Brugge. De titelverdediger won met 2-0 van KV Mechelen. Mats Rits en Andreas Skov Olsen maakten de doelpunten voor Brugge, waar Noa Lang de hele wedstrijd speelde. Ruud Vormer en Bas Dost bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
20 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
21 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden