Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anderlecht plaatst zich voor play-offs door zege op Kortrijk

Anderlecht plaatst zich voor play-offs door zege op Kortrijk

KORTRIJK/GENT (ANP) - Anderlecht heeft zich als vierde club in de Belgische Jupiler Pro League geplaatst voor de play-offs. De ploeg van coach Vincent Kompany won met enige moeite met 3-2 van Kortrijk en bleef daarmee nummer 5 KAA Gent voor.

Gent won met 5-0 van OH Leuven, maar heeft 2 punten minder dan Anderlecht dat zelfs nog FC Antwerp passeerde op de ranglijst. De club uit Brussel plaatst zich net als eerder koploper Union, titelverdediger Club Brugge en FC Antwerp voor de play-offs.

Anderlecht kwam nog op achterstand. Trent Sainsbury benutte namens de thuisploeg een strafschop in de 20e minuut. Joshua Zirkzee maakte 5 minuten later gelijk. Na de rust zette Anouar Ait El Hadj Anderlecht op 2-1. Zijn eerste schot werd nog geblokt, maar in de rebound was het wel raak. Christian Kouamé zorgde 5 minuten later op aangeven van Zirkzee voor de derde treffer. Bryan Reynolds bracht de spanning weer terug met de 3-2. Faïz Selemani was zelfs dicht bij de gelijkmaker. Zijn corner belandde op de paal, maar Anderlecht hield stand.

Wedstrijd Union gestaakt

KAA Gent deed wat het moest doen om kans te maken op de play-offs. Julien De Sart en Tarik Tissoudali hadden voor de 2-0-voorsprong gezorgd. In de slotfase scoorde Andrew Hjulsager nog en daarna de in Amsterdam geboren Marokkaan Tissoudali nog twee keer.

De wedstrijd van koploper Union tegen het al gedegradeerde Beerschot werd vlak voor tijd gestaakt na wangedrag van de supporters van de bezoekers. Het stond op dat moment nog 0-0.

Union heeft met de uitslag van dat duel nog niet meegerekend 74 punten, twee meer dan Club Brugge. De titelverdediger won met 2-0 van KV Mechelen. Mats Rits en Andreas Skov Olsen maakten de doelpunten voor Brugge, waar Noa Lang de hele wedstrijd speelde. Ruud Vormer en Bas Dost bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

14 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

14 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

14 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

15 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

15 uur geleden