Anderlecht opent condoleanceregister voor Rensenbrink
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft een condoleanceregister geopend voor Rob Rensenbrink. De Nederlandse aanvaller beleefde de beste periode uit zijn carrière in het paars-wit van de Belgische topclub. Rensenbrink speelde tussen 1971 en 1980 voor Anderlecht, met twee landstitels, vier Belgische bekers en twee keer winst van de Europa Cup II als resultaten. In de Europese finales tegen West Ham United (1976, 4-2) en Austria Wien (1978, 4-0) scoorde het 'Slangenmens' steeds twee keer.
De club uit Brussel heeft in de fanshop in het stadion een herdenkingshoek ingericht voor Rensenbrink, die vrijdagavond op 72-jarige leeftijd overleed aan de gevolgen van een progressieve spierziekte. Supporters kunnen daar van dinsdag tot en met zondag het condoleanceregister tekenen. Anderlecht speelt zondag thuis tegen Excelsior Moeskroen. Volgens Belgische media dragen de spelers dan allemaal de naam van Rensenbrink op hun shirt.
Op de herdenkingsplek in het stadion hangt al een paars tenue met daarop de naam van Rensenbrink en diens vaste rugnummer 11.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
11 uur geleden